Úryvek č. 2

28. září 2009 v 11:36 | Míša B. |  Úryvky
Druhý úryvek z chystané knihy Křišťály spásy


"Ach, pohleď, Sorgane, není to ubohé?" Promluvil Azgriël přehnaně lítostivě při pohledu na prostou chatrč. "Jak hluboko můj drahý bratr klesl."

"Ano, pane," odvětil Sorgan a přejel domek lhostejným pohledem. "Hluboko."

"Je na čase si s ním promluvit," pokýval temný Pán hlavou a jediným ladným skokem seskočil z koně. Odhrnul si bílý plášť a urovnal si křišťály zdobený opasek s mečem. Na rukou měl rukavice ze světlé kůže a na pravém ukazováku se mu blyštěl prsten s velkým, rudým kamenem.

"Přeci jenom už je to velmi, velmi dlouho, kdy jsme spolu prohodili nějaká ta slova." Dodal Azgriël se spokojeným úšklebkem a Sorgan mu úšklebek oplatil. Jeho krutou ironii a smysl pro zábavu nikdy příliš neobdivoval, avšak vychytralost a lstivost ano.

Stejně jako jeho Pán seskočil z koně, až se mu černý plášť rozvířil kolem vysokých bot. "Chcete jít dovnitř sám, pane?"

"Jen s tebou, Sorgane," odvětil Azgriël a Sorgan naznačil svým mužům, aby počkali venku, avšak připraveni zasáhnout. Potom přistoupil k rozvrzaným dveřím a chystal se je vykopnout, ale Azgriël ho zastavil stisknutím ramene.

"Počkej, můj milý Sorgane, nebudeme se přeci chovat nezdvořile." Zahlaholil. Sorgan se zakřenil, ale přece jen zaklepal. Ozvaly se kroky. A vzápětí za pootevřenými dveřmi vykoukla propadlá, bledá tvář.

"Zdravím tě, Ärmaeli," pronesl Azgriël vřelým hlasem. "Cožpak svého bratra ani nepozveš dál?"
Dveře se otevřely dokořán. Hubený elf, jenž stál na jejich prahu, na Azgriëla valil své zelené oči, zcela zaskočen a vyveden z míry. Avšak ve vyzáblé tváři neměl žádný strach. Nic z toho, co Sorgan pokaždé spatřil v obličejích všech, kteří Azgriëlovi nebo jemu samotnému pohlédli do očí.

"Tak jsi mě našel," šeptl nakonec elf smířeným hlasem. Svěsil ramena a sklesle zavrtěl hlavou. "Však už je to mnoho let... Očekával jsem tě mnohem dřív."

"Byl jsem příliš zaměstnán rozšiřováním své říše a hledáním Křišťálů spásy." Vysvětlil Azgriël s úsměvem. S úsměvem tak ledovým, až se Sorgan zachvěl. "A Bílí elfové jsou až příliš zatvrzelí. Raději obětují svůj život, než aby mi vyhověli a řekli to, co chci slyšet. Avšak... ne všichni."
Ďábelsky se zazubil. "Doslechl jsem se o proroctví, Ärmaeli... A vím, že ty jediný mi můžeš prozradit jeho pravé znění."

"To nikdy neudělám, Azgriëli, a ty to víš." Odvětil vyhublý elf smutně a Sorgan po Pánovi střelil pohledem. Azgriël přikývl. A válečník vrazil dovnitř, přičemž Ärmaela nemilosrdně srazil k zemi. Azgriël vznešeně vstoupil za ním a jediným pohybem své vůle a zvednutím ukazováku zabouchl dveře.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sellena | 7. října 2009 v 22:05 | Reagovat

hmmm, škoda, že je ten úryvek krátký, začínalo to být napínavé:D

2 Clarett | Web | 8. října 2009 v 17:21 | Reagovat

Tady ten úryvek se mi hrozně líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.