Úryvek č. 3

28. září 2009 v 11:37 | Míša B. |  Úryvky
Třetí úryvek z Křišťálů spásy


Muž se postavil přímo před ní, proti Sorganovi, a pozvedl svůj černý meč. Byl žíhán modrým stříbrem a jeho čepel na slunci ostře zazářila.

Sorgan se zastavil, překvapen a zaskočen. A zahalený muž zaútočil.

Eilin vytřeštěně sledovala, jak se jejich meče daly do prudkého a neskutečně rychlého souboje. Vylétly jiskry. Záhadný muž odrazil protivníkovo ostří, jako blesk se otočil kolem své osy, až se kolem něho dlouhý plášť rozvířil, a provedl prudký výpad z boku.

Sorgan jen taktak odrazil jeho čepel od svého břicha. Uskočil vzad, v očích se mu nebezpečně zablesklo. Avšak jeho tvář zůstávala bez výrazu. Jako kamenná. Švihl mečem nad hlavou, uhodil do protivníkovy čepele a pak se strhl rychlý šerm. Dívka jen vyjeveně a vystrašeně přihlížela, neschopná jediného pohybu.

Bojovali jako lvi. Lehce, mrštně a přitom dravě. Eilin připadalo, jako by se s mečem už narodili. Jejich pohyby byly neskutečné... tak hbité, přesné a plynulé...

Sorgan postoupil dopředu a zatlačil nepřítele vzad, avšak zahalený muž se náhle sklonil, vyhnul se jeho hbitému ostří a kopl Sorgana do břicha. Elf se stáhl, přes obličej se mu mihla zuřivost. Opět se narovnal, ale to už mu záhadný protivník zasadil další ránu. Znovu se napřáhl a pak mu vyrazil meč z ruky a rukojetí ho vší silou praštil do brady. Sorgan se svalil na záda.

A zahalený muž v jedné vteřině zasunul meč, v druhé se otočil na Eilin a než se dívka stačila vzpamatovat popadl ji do tvrdých rukou a přehodil si ji přes rameno. A pak rychlý jako blesk, během ladnějším než srna, vyrazil rozhýřeným davem pryč.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Clarett | Web | 30. října 2009 v 10:09 | Reagovat

Ježkovy Neli! :D Tohle mi nedělej! :))) Useknout to v tak napínavý scéně! Už abych si to celý přečetla!!! :) Mimochodem, tvoje popisy boje se mi hrozně líbí :) Hned, jak Křišťály vyjdou, koupím si je! Juchů!!!! :)))))))

2 Neli | 13. ledna 2010 v 10:51 | Reagovat

To mám děsnou radost, Clarett! Díky díky mooc :))

3 Pavli | 1. dubna 2010 v 9:35 | Reagovat

Tys ani nikdy nešermovala že jo? Takový nesmysl.

4 babydragon | 9. října 2010 v 21:16 | Reagovat

pavli nech ji bejt má náhodou skvělý knihy!!!já už to četla a je to supr!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.