Březen 2010

Anketa SUK 2009!!

31. března 2010 v 17:59 | Míša B. |  Co se děje
Zdravím vás všechny! Ráda bych vám dnes něco oznámila a - pochlubila se :D

Dneska jsem se vrátila z Prahy z vyhlášení ankety SUK 2009 o nejoblíbenější a nejčtenější knihu roku, kde jsem se s 3. dílem Poselství jednorožců v anketě dětí umístila na 3. místě!!

Čtení pro dívky!

30. března 2010 v 23:13 | Míša B. |  Fragment - knihy
segry

Holky pozor! :D Jsou tu další knižní novinky a tentokrát si myslím, že kluci si moc nepočtou :D

Besedy v Milevsku

29. března 2010 v 14:01 | Míša B. |  Besedy
Zdravím své drahé čtenáře :))

Dnes, 29. března 2010, jsem se vrátila ze své další besedy, která se konala v Milevsku. Milevsko leží jen asi 30 km od Sedlčan, takže jsem to měla tentokrát docela kousek :)

Stránky mají nový kabát

25. března 2010 v 17:20 | Míša B. |  Co se děje
avatar

Určitě jste si všimli, že stránky vypadají po dlouhé době trochu jinak :D Udělala jsem konečně nový vzhled, tak snad se vám líbí a zvyknete si na něj, protože tu nějaký čas zase zůstane.

Novinky k 23. 3. 10

23. března 2010 v 22:17 | Míša B. |  Co se děje
Představuji vám další novinky na blogu :)

Stále je tu nový článek s besedami v Soběslavi, kde si můžete přečíst, jak probíhaly a taky si prohlédnout fotky. Článek je ZDE.

Další změny najdete v rubrice "O spisovatelce", kde přibyl nový článek o lidech, kteří jsou mi nejdražší a jsou mi největší oporou. Přidala jsem 3. Soutěž do rubriky "Výherci. Největší změnu najdete v rubrice "Křišťály spásy", kde jsem poupravila anotaci, přidala něco víc o knize a také přibyl nový článek "Píseň z Křišťálů spásy" . Budu ráda za komentáře, kdekoli - nebo všude :D

Pod těmito novinka také najdete článek, kde doporučuji další knižní novinky z nakladatelství Fragment!

A co se chystá? Nový design a snad konečně 4. Soutěž ;)

Naučná literatura

23. března 2010 v 22:04 | Míša B. |  Fragment - knihy
koně

Mám tu pro vás další dvě knižní novinky od nakladatelství Fragment!

První z je pro příznivce sportu - jízdy na kole! V knize se dozvíte typy na cyklisticky nejzajímavější místa u nás! Dobrý nápad pořídit si knížku na léto a vyrazit na výlet, ne? ;)

Píseň z Křišťálů moci

23. března 2010 v 22:04 | Míša B.
Protože se blíží vydání mé druhé knihy Křišťály moci (1. září 2010), rozhodla jsem se vám odhalit jednu báseň, která se v prvním díle vyskytne :)

Snad se vám bude líbit a až si knížku přečtete, pochopíte, kdo píseň zpívá a pro koho ;)
------------------------------------------------------------------------

Neplač, nezoufej,
tak utři slzy,
temnotu z myšlenek vyžeň,
jdi a v naději doufej.

Slyšíš? Jak vítr pěje v korunách,
naslouchej a uslyšíš, že nejsi sama.
Ten něžný šepot stromů, jejich píseň líbezná,
ta tichá slova luk a strání, slova kouzelná,
tak naslouchej a pochopíš, že nejsi sama.

Jdi a pohlédni, vstříc odvaze,
do duše nahlédni, spatříš poklady,
tak utři slzy,
již nezoufej,
vykroč a pohlédni, vstříc obloze.

Naslouchej větru v korunách,
hlasu luk, hor, vod a strání,
tam síla tvá jest ukrytá
tam v čistotě a nevinnosti,
v srdci tvém dřímá
tak odhal to tajemství!
A naslouchej větru v korunách.

Vidíš tmu, ale neboj se
hvězdy a měsíc zatřpytí se,
za světlem jdi a vždy věř
až temnota padne, rozední se.

Tak slyšíš? Jak vítr pěje v korunách,
naslouchej a uslyšíš, že nejsi sama.
Ten něžný šepot stromů, jejich píseň líbezná,
ta tichá slova luk a strání, slova kouzelná,
tak naslouchej a pochopíš, že nejsi sama.

Já jsem vítr v korunách.

*KŘIŠŤÁLY MOCI*

23. března 2010 v 22:04 | Míša B. |  O mně

Oficiální název: KŘIŠŤÁLY MOCI

Křišťály moci

Název 1. dílu: Zrada temného elfa

Pracovní název: Křišťály spásy

Země: Mianthilie

Obsah: Životem jsou Tvorové Prvenství, Smrt má jméno Mor a Mocí se stali Neposkvrnění. Křišťály spásy jsou odrazem jejich duše i síly. Pokud Temný elf Isgraël odhalí jejich úkryt, svět padne. Naštěstí je tu Neilin a její elfí ochránce - dá se mu ale věřit? Neilinina sestra je unesena a Terien, dcera Isgraëla, bojuje s nešťastnou láskou. Neilin se musí rozhodnout, zda naplní svůj osud. Pouť za Křišťály spásy začíná.

Slogan: I po té nejtemnější noci následuje svítání.

Žánr: fantasy

Hlavní postavy: Neilin, Arwin, Isgraël, Terien, Leja, Sorgan, Awrixel,

Díly: tetralogie -> 4 díly

Fantasy/bájné bytosti: elfové, gryfové, iqerilové, minotauři, draci, obři, ibraxirové, kronilové... (bytosti v celé tetralogii)

Datum vydání: 1. září 2010

....................................................................................................

Název 2. dílu: Hněv Pána ohně

Obsah:
Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani mu odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.

Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět. Válka začala a Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů.

Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující.

Žánr: Fantasy

Hlavní postavy: Neilin, Arwin, Terien, Leja, Sorgan, Isgraël, Wyll, Ylghas, Ellnesa, R´Tiles, Leonis, Edrian, Roliand

Fantasy/bájné bytosti: elfové, gryfové, iqerilové, ibraxirové, obři, lienové a další

Datum vydání: 1. 3. 2010

Moje podpora

23. března 2010 v 22:03 | Míša B. |  O mně
Představuji vám svou rodinu, nejlepší přátele a své mazlíčky, kteří mi vždy zvednou náladu a udělají radost jen tím, že se ke mně přitulí :) Bez podpory svých nejbližších bych nikdy nebyla tam, kde jsem. Vděčím své rodině a přátelům za hodně a tady se o nich můžete něco dozvědět :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My family

family

Tak tohle je celá naše famílie :D Děda s Mikym, babička s Bobčkou, mamka s Jessím, brácha, já a Edík a taťka :*
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My best friends

friends
Tady jsou moje nejlepší kamarádky - Selin, Miška, pak jsem já :D a Péťa. Známe se už věčnost a jsou to ty nejlepší kamarádky na světě. S nimi jsem poznala opravdové přátelství, žádná lež ani faleš. Jsem ráda, že je mám :)

My inspiration

selin
Dala jsem sem fotku Selinky, protože co se psaní týče jí vděčím opravdu za hodně. Pomáhá mi kdykoli si vzpomenu, srší kupou skvělých nápadů a je mojí první čtenářkou všech příběhů, které jsem napsala a které píšu :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My pets

jessie

Můj Jessíček, tohle je moje mimi :-* Tady je ještě jako maličká koulička, přivezla jsem si ho z našeho útulku a teď je z něj náš miláček, válí se po gauči, spinká se mnou v postýlce a je děsně sladkej :) Teď už teda vyrost, je to kříženec špice a další trhač do naší rodinky :D I Love you, Jessie!

edínek

Edíček je další můj miláček, vyrůstali jsme spolu a já ho moc miluju :-* Vždycky jsem si přála kolii a teď je Edudů jenom můj! Je to náš věrný strážce a hlídač a můj mazel :)) Na Edínka nedám dopustit! I love him!

Bu
Tady je Bobinka, můj třetí pejsek :D S Edíkem jsou nerozlučná dvojka, ale Bubu je mnohem zlobivější a neposlušnější >:( :D Ale taky ji zbožňuju, taková malá mrška :D

Miký

Miky je pejsek mojí babičky. Vzala si ho z našeho útulku přibližně ve stejný době jako já Jesse. Tady je Mikýšek taky ještě prťavej, dneska už je z něho soudek :D Úžasný a milovaný pejsek!! Mám ho moc ráda.

ammie
Moje Ammie, zakrslý králíček :-* Ammíček je zlobivá a paličatá, ale já ji zbožňuju! Chvíli trvalo, než si s Jessem padli do oka, ale teď už jsou kámoši :D Ammíček je nejmenší člen naší rodiny :D

Beseda v Soběslavi 15. 3. 10

21. března 2010 v 12:57 | Míša B. |  Besedy
Ahojky!

Slíbila jsem článek o mojí nedávné besedě, tak je tady :)

Tentokrát jsem besedovala v Soběslavi a měla jsem besedy dvě, krátce po sobě, pro šesté třídy. Obě se mi moc líbily, vážně se povedly a tímto chci celé knihovně i dětem ze základních škol poděkovat :)

Novinky

16. března 2010 v 12:23 | Míša B. |  Co se děje
Ahojky moji drazí :D

Přináším vám pár novinek, které se na těchto stránkách udály nebo se v nejbližší době budou dít.

V první řadě jsem přidala dva nové články: "O knize" je článek s různými informacemi o Poselství jednorožců, a "Nejoblíbenější knihy" je článek o mých úplně nejoblíbenějších knížkách - jak už název asi napovídá :D. Najdete tu malé info o knihách a obrázky obálek. Oba nové články jsou zařazeny v rubrikách: Poselství jednorožců ("O knize...") a O spisovatelce ("Nejoblíbenější knihy").
Budu ráda, když se k článkům vyjádříte v komentářích :)

Také přibyly nové zajímavé stránky v menu, které mám ráda a které by myslím každý fanda fantasy a hororové literatury měl znát ;)

Dále to vypadá, že budu po delší době měnit vzhled blogu, ale všechno závisí na tom, jak se mi nový design povede :D Protože s tímto jsem kupodivu opravdu spokojená (a to já často nebývám :D), tak ho musí nový kabát ještě předčít (alespoň v mých očích :D).
Jinak všechny novinky na blogu můžete sledovat pod záhlavím, kde se zobrazují Aktualizace.

Včera jsem měla besedy Soběslavi, které se opravdu moc povedly, a tak brzy čekejte článek a taky fotky :) V Soběslavi se mi obzvlášť líbilo, byla jsem nadšená a moc dětem, paním knihovnicím i učitelkám děkuji :)

A poslední zpráva na závěr: brzy se tu objeví poslední 4. Soutěž s Poselstvím jednorožců! Myslím, že cena by se vám mohla zamlouvat a tak doufám, že se vás opět zúčastní co nejvíce ;)

To je dnes vše,
Mějte se krásně a pište pište své názory ;)

Míša (Neli)

Nejoblíbenější knihy

16. března 2010 v 12:02 | Míša B. |  O mně
Jsem vášnivý čtenář fantasy a hororové literatury. Přečetla už jsem kupu knih a kdybych tu měla všechny vypsat, vyšlo by mi to na několik stránek Wordu.

Proto jsem se rozhodla představit vám své úplně nejoblíbenější knížky.

Je pravděpodobné, že časem tu přibude nějaká nová, protože stále objevuji nové a nové světy a kdejaký mě možná může uchvátit stejně, jako tyto :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TV

Název: Temná věž
Díly: 7 (Pistolník, Tři vyvolení, Pustiny, Čaroděj a sklo, Vlci z Cally, Zpěv Susannah, Temná věž)
Žánr: horor/fantasy
Autor: Stephen King
Nakladatel: Beta
Četla jsem: Pistolník, Tři vyvolení, Pustiny, Čaroděj a sklo
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PP


Název: Pán prstenů
Díly: 3 (Společenstvo Prstenu, Dvě věže, Návrat krále)
Žánr: fantasy
Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Nakladatel: Argo
Četla jsem: Společenstvo Prstenu, Dvě věže
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Elfové


Název: Elfové
Díly: ? (Elfové I, Elfové II, Zima elfů I, Zima elfů II ...)
Žánr: fantasy
Autor: Bernhard Hennen
Nakladatel: Fantom Print
Četla jsem: Elfové I
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Abhorsenka


Název: Abhorsenka
Díly: 3 (Lirael, Sabriel, Abhorsenka)
Žánr: horor/fantasy
Autor: Garth Nix
Nakladatel: Triton
Četla jsem: celou trilogii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Anita


Název: Anita Blake: Lovkyně upírů
Díly: 6 (Provinilé slasti, Rozesmátá mrtvola...)
Žánr: horor/romance/ mysteriózní
Autor: Laurell K. Hamilton
Nakladatel: Triton
Četla jsem: Provinilé slasti, Rozesmátá mrtvola
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


VD
Název: Upíří deníky
Díly: 7 (Probuzení, Souboj, Zášť, Temné shledání... následuje trilogie Návrat)
Žánr: horor/romance/mysteriózní
Autor: Jane L. Smith
Nakladatel: Fragment
Četla jsem: Probuzní, Souboj, Zášť, Temné shledání
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PK

Název: Pytel kostí
Díly: 1
Žánr: horor
Autor: Stephen King
Nakladatel: Beta
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


HD


Název: Húrinovy děti
Díly: 1
Žánr: fantasy/tragédie
Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Nakladatel: Argo

O knize...

16. března 2010 v 12:02 | Míša B. |  Poselství jednorožců

POSELSTVÍ JEDNOROŽCŮ

Poselství jednorožců

Pracovní název: Lilandgarie

Oficiální název: Poselství jednorožců
(1. Strážci dobra, 2. Zrádné hory Dragor, 3. Záchrana Lilandgarie)

Země: Lilandgarie

Obsah: Dokud drží Posvátní jednorožci pohromadě, zlo nemá šanci zmocnit se vlády. Ale když se jeden z jednorožců ztratí a zatoulá se daleko od svých druhů, je dán prostor zlu. Toho využije černý čaroděj, který vyvolá z temnoty ty nejodpornější zrůdy. Proto se po tisících letech do Lilandgarie znovu vracejí elfové. Jedině princezna Aranis dokáže najít ztraceného jednorožce a dovést ho zpět k jeho druhům.

Slogan: Bez temnoty by neexistovalo dobro.

Žánr: fantasy

Hlavní postavy: Aranis, Veragin, Eleas, Lavril, Falien, Temas, Snížek, Maxarel, Kassandra...

Díly: trilogie - 3 díly

Fantasy/bájné bytosti: elfové, draci, jednorožci, harpyje, kirlopové, Mordatové, kentaurové

Datum vydání:
1. a 2. díl 15. září 2008,
3. díl 2. února 2009

Vydavatel: Fragment

Postavy z Poselství jednorožců

8. března 2010 v 16:40 | Míša B. |  Postavy
Zdravím všechny :)
Napadlo mě přiblížit vám postavy z Jednorožců, tak si je tady a teď můžete všechny prohlédnout. Časem, snad v nejbližší době, přibudou další jako Kassandra, Nelil, Orlin, král Leodhen nebo Eliven...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zde jsou popsány hlavní postavy z Poselství jednorožců!
!POZOR!: Upozorňuji, že některé informace k postavám mohou prozradit a odhalit zápletku či děj z knížky!! Proto nečtěte vy, kdo nemáte přečtenou celou trilogii!

Rockerka Sadie

6. března 2010 v 10:37 | Míša B. |  Fragment - knihy
sadie

Dnes vám představuji knihy, které sice nezapadají do žánru fantasy, ale mohly by se líbit především nám holkám ;)
Rockerka Sadie od Karen McCombie je román o obyčejné, i když trošku střeštěné, třináctileté dívce, která nám vypráví zajímavé příběhy ze svého života. První díl je o její "trhlé" rodince, ve druhém se dozvíme, že její brácha je "superstar", ve třetím ji navštíví její "drahé" babičky a ve čtvrtém nám Sadie poví o totálním propadáku.

Pište komentáře, ať vím, jestli knihu znáte, líbí se vám nebo nelíbí a celkově, co si myslíte ;)

Percy Jackson - Moře nestvůr

3. března 2010 v 17:47 | Míša B. |  Fragment - knihy
jp

Zdravím, moji milí :)

Jako druhý titul nakladatelství Fragment tu dnes mám Percy Jackson - Moře nestvůr. Což je druhý díl tohoto úžasného bestselleru. V zahraničí zatím vyšlo pět dílů a všechny mají skvělou prodávanost. Snad se brzy dočkáme i zfilmování tohoto dílu ;)

Percy Jackson - Zloděj blesku

1. března 2010 v 13:36 | Míša B. |  Fragment - knihy
Ahoj :)

Mám tu novou rubriku, ve které budu publikovat knižní novinky nakladatelství Fragment! Jako první vám přináším světový bestseller Percy Jackson! Určitě už jste o něm slyšeli. V kinech právě probíhá jeho filmová podoba, kterou jsem mimochodem viděla a je naprosto úžasná :)
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.