VYHODNOCENÍ 3. SOUTĚŽE!

3. února 2011 v 18:24 | Míša B. |  Soutěže
Je tu vyhodnocení TŘETÍ soutěže s Křišťály moci!

Vám všem, kdo jste se účastnili, patří můj velký dík, pochvala a obdiv! Všechny texty byly úžasné, máte skvělou fantazii a představivost! Bylo těžké vybrat vítěze, jako obvykle, ale nakonec jsem přece jen dva musela zvolit.

Výherci 1. a 2. místa získávají 1. díl Křišťálů moci - Zrada Temného elfa, tak si ho užijte :)
1. MÍSTO: Aralin
2. MÍSTO: Upibarka
3. místo: Loivissa
4. místo: Eliška


První dva výherce prosím, aby mi na mail napsali svou adresu :)

Nakonec bych chtěla zvláště ohodnotit výtvor Aldy, která se úkolu zhostila opravdu neobvykle a nápaditě! Sice se nezařadila mezi výherce, ale zaslouží si obrovskou pochvalu :) Navštívila totiž děti ve škole a všech se zeptala, jak si právě oni představují temného elfa! Výsledek je úžasný :) Děti nakreslily i obrázky, ty mi ale bohužel nešly uložit... tak vám přináším alespoň jejich představy :) Takže, Aldo! Velký potlesk! :)

ALDA
Moje milá sestřenice Nikola (8), které jsem otázku ,, Jak si představuješ temného elfa" položila jako první, mi velice hezky odpověděla. Podle ní je temný elf starý a má vrásky. Ovládá kouzelnou moc. Je zlý - začarovává lidi ve skřítky. A toto je její obrázek:

Nikči spolužačka Klára (9) si myslí, že je elf mladý. Žije v temné jeskyni. Nosí čepici s kulichem, děravé boty a zelený oblek. Podle ní je hodný.

Divoká dívka mě překvapila její úžasnou fantazii. Elf je zelený a žije v nebi. Má 1 oko, 4 nohy, kudrnaté tykadla a nemá pusu, proto musí jíst nosem. Bětky (8) obrázek je povedený.

Dále jsem zašla za stydlivou Anežkou (9). Podle mě elfa opravdu trefila. V jejích představách je elf hodný. Má špičaté uši a z poloviny hnědou plet. Žije v lese a neumí bojovat. Nosí zelené oblečení a je prý pěkně upovídaný.

Jejich spolužák Radek (8) mi také rád odpověděl na mojí otázku. Z jeho pohledu žije temný elf v houbě. Vlastní hůl a má zelené dlouhé uši. Na obrázků vypadá jako mistr Yoda.

Popis Stázky (9) mi přijde roztomilý. Prý nosí botičky s bambulkou, kroužkovou vestu a zelené oblečení. Má rád sluníčko a žije na louce.


VÝHERCI
.........

1. místo: Aralin
Z pohledu mého aneb o něm

Jejich vůdcem a králem, jejich srdcem i myslí, jejich duší. Když se na něho dívám, mrznu. Je andělsky krásný, bohužel ďábelsky lstivý. Možná také budu jako on. Budu mít bílou, na pohled křehkou, ale jako kámen tvrdou kůži. Stejně neprůstupné oči a obrovskou sílu, jak fyzickou, tak psychickou. Vláda světa připadne mému přání a do dlaní se mi každý vejde. Budu velká jako samo slunce na nebesích. Budou mě milovat i nenávidět, svou jedinou královnu. Aralin…

Z pohledu jeho aneb o ní

Na co asi myslí… To se dá snadno zjistit, je to obyčejný smrtelník, či ne? Určitě si myslí, že já jsem jen ztělesněním samotného Lucifera, ale není to vždy pravda. Jsem sice krutý, avšak stále, leč nedobrovolně, mám své city i srdce, jen duše mi chybí. Chce být jako já, ale já vždy toužil být jako ona. Svobodný. Baví mě páchat zlo a kdesi, cosi, avšak pořád ještě cítím to horko. Jak srdce pulzuje a krev se roztéká po těle. Dal bych nevím co za to, abych to alespoň na vteřinu ucítil znovu. Já, král Temných, jejich pán, vládce.

Něco mezi nimi aneb obyčejný nad tím kroutí hlavou, stejně, jako já.

2. místo: Upibarka
Temný elf je bytost plná zloby a nenávisti. Zároveň ale také smutku a bezmoci. Pokud se doopravdy chceme stát zlí, musí to mít nějaký podnět. Každá zloba pramení z ublížení. Z ublížení, ze kterého se každý vzpamatovává jinak, takže někomu to může připadat naprosto normální, a jiný zanevře na celý svět. Temný elf si sebou krom špičatých uší a spousty let také nosí smutek, nepřátelství, temnou auru a to vše skrývá za velmi dobrým hereckým uměním, které je těžké prokouknout. Jak jej tedy spatřujeme my? My už vidíme pouze výsledný produkt. Zlost, temnotu, a mimo jiné také nebezpečnou krásu. Nevěřím, že nějaká živá bytost, která dýchá a cítí, může být plna pouze zla. Každý má v sobě něco dobrého, něco špatného, a je pouze otázka volby, na kterou stranu se přidá. To samozřejmě neospravedlňuje jeho činy, to ani v nejmenším. Avšak možná to změní pohled na temné bytosti. Každý má právo na druhou šanci, každý má právo na volbu, a stejně tak má každý právo na pomoc, když o ni stojí. Ovšem zaslepující černota, vypočítavost a cílevědomost většinou zasáhnou a všechna snaha se zhroutí jako domeček z karet. A s sebou vezme také osobu sedící na střeše onoho domečku.

3. místo: Loivissa
Temní elfovia sú deťmi najchladnejších nocí, počas ktorých prebiehali tie najkrvavejšie boje. Zrodili sa z bolesti samotnej. Sú desivo krásni, no v tmavých očiach sa im trbliece zlo, ktoré opantalo ich dušu. Pohľad do nich vyvoláva zimomriavky po tele a smrteľný strach no zároveň i túžbu.

Ich pokožka je snehobiela a ich pery zvyčajne krvavočervené. Vlasy im vo vodopádoch stekajú po ramenách vo svetlých farbách, obyčajne je to biela alebo zlatistá. Ich smiech je zradný, veľmi zriedkavý takmer vždy vyvolaný niečou bolesťou. Ten, kto ho začuje je ochromený jeho hrozivou krásou.

Ich krása je rovnako veľká, ako nenávisť zasiata do ich sŕdc.


Temní elfovia sú fascinujúci kontrastom medzi ich dušou a vzhľadom, ich myslením, spôsobom života. Keď počujem slovo temný elf, myslím na krutých bratov svetelných elfov. Kedysi boli všetci rovnakí, no kľukaté cesty života a noci plné krvi spôsobili, že svetlo v niektorých elfoch zhaslo a tak vznikli temné bytosti, ktorých dôvodom na dýchanie je samota, bolesť, chlad a túžba po moci.

Taktiež sa mi vybavia ich čierne oči plné zla a temnoty.

Napriek tomu ich však považujem za bytosti, bez ktorých by fantasy svet nebol to pravé.


4. místo: Eliška
Temný elf se na první pohled od normálního elfa moc neliší - typické, špičaté uši, trochu užší oči, ostře řezané rysy a delší vlasy jakékoliv barvy.
Oblečením se již začíná trochu odlišovat. Zatímco obyčejný elf dává přednost světlejším barvám, které ladí s okolní přírodou, temný elf se rád ukazuje v tmavém a výrazném oblečení, na kterém rozhodně nešetří. Dobře mu ladí k jeho pohrdavému úšklebku. Nemůže mu chybět ani elegantní meč, který však smrt ochutnává jen zřídka, i když takový elf je skvělý bojovník. Všechnu špinavou a vražednou práci nechává dělat své kumpány.
Nejzkaženější je však jeho mysl. Lásku zapudil do nejvzdálenějšího koutu své mysli a napovrch vytáhl všechny zákeřnosti a krutosti. Zvířata považuje za jakési bezvýznamné otroky. Využívá je, stejně tak jako jiné elfy nebo lidi, ke všem různým podlostem, které se bez námahy rodí v jeho hlavě. Chce ovládnout zemi ve které žije. Neskonale touží po moci a je za ni ochoten zaplatit čímkoli. Nikdy si nepřizná svou chybu. Nepřijímá jiný názor než svůj. A když už se mu
ozve jeho zničené svědomí, soucit, láska či něco jiného, snaží se zatvrdit ještě více tím, že ubližuje ostatním. Na lásku odpovídá krutostí, smrtí a bolestí.


Ostatní soutěžící
..........................


Zuza
Buch, buch, buch!!! Výsosti, našli jsme vraha vašeho otce.
Scházím dolů do žaláře, kobky - oblíbené místo mého krutého otce, který si smrt zasloužil. Uprostřed místnosti je připoutaný vysoký štíhlý muž, na sobě jen černé kožené kalhoty. Jeho zbroj je rozložená na stole. Bledá svalnatá záda pokrývají krvavé šrámy po bičování. Hlavu skloněnou, černé zplihlé vlasy, místy zalepené uschlou krví zakrývají obličej, jen dlouhé špičaté uši vyčnívají.
Temný elf - bytost noci a smrti, používající černou magii.
Strnula jsem, zvedl obličej - tvrdý a špičatý. Kruté, černé a mrtvé oči jako onyx. Rovný nos a pod ním ústa stažená do tenké linky pronesly: ,,Ana' arouk theretas. '' Všichni padli na zem, pouta mu sklouzla a já zůstala sama. Srdce se mi zastavilo strachem, oči vykulené na krutý a přesto krásný obličej. Předtím jsem si nevšimla, že jeho oči jiskří - dlouhověkostí, inteligencí, zvědavostí a ještě něčím, co nedokážu pojmenovat. Ústa se mu roztáhly do úsměvu: ,,Čekal jsem na tebe velice dlouho, milovaná''.

Akretka
Temného elfa si představuji jako tmavovlasého muže s šedou pletí. Měl by být vysoký. Nesmím zapomenout na černé oči a vlasy. A bledá, skoro průsvitná pleť. Taky žádný tlusťoch, ale také ne vyzáblý. Nosil by černé oblečení.
A povaha?? No, pravděpodobně by byl zlý a uměl dobře bojovat. Nosil by u pasu dlouhý černý meč.
Podle mě by byl mooc moooc hezký...


Nikyška
Temný elf...
Je normální elf až na to že…
Má temně černou duši, mluví temným hlubokým hlasem, dívá se na nás velkýma temně hnědýma očima. Je vysoký něco okolo dvou metrů.
I přesto že je pohledný elf,
má vybledlí obličej, jako by už nežil…
Je krutý, zlý, je duší nepřítomný, nemá s nikým slitování ani s vlastní rodinou.
neposlouchá nikoho jenom jeho…ISGRAËLA.
To on mu začernil duši, to on ho zatemnil, to on ho tak změnil, proto je tak krutý, zlý duší nepřítomný, to on zavinil že by zabil i svou rodinu.
To vše zavinil Isgraël…
Kdysi to bývali bílí elfově dokud s nimi Isgraël neudělal toto…
Toto se vybaví mě když někdo řekne temný elf.

Welly
Temní elfové by měli být vysocí a štíhlý. Jejich pohyby by měly být lehké a přímé. Jejich pleť by měla být světlá až skoro bělavá. Vlasy by měly mít temnější barvy jako černé, temně hnědé popřípadě temnější modré. Obličej by měl mít ostřejší rysy a hranatější tvar u mužů a žen by měl být srdcovitý tvar a rysy jemnější. Oči by měli být černé, tmavě fialové nebo tmavě hnědé. Ženy by měli být drobnější než muži a více zručnější s lukem a šípy. Jejich oblečení by mělo splývat s okolím. Muži by měli být vyšší než ženy a měli by spíše umět s mečem a dýkami. Oblečení mužů by mělo být trošku výraznější než žen, protože potřebují upoutat pozornost na sebe. Všeobecně temní elfové by měli být dobří v běhu a měli by se umět skrývat v stínech. Temní elfové by měli působit krutě, nepřístupně a nepřátelsky, ale uvnitř jsou milý, obětavý a ochotní jen to nedávají před cizími najevo. Podle mě mají všichni elfové stejné předky, jen prostě jejich předkové odešli do jiného území a začali se tam přizpůsobovat a měnit. Temní elfové by měli ještě mít rádi zvířata jako jsou tygři, sovy a vlci.


Verča
Temný elf nesnáší světlo, je krvežíznivý, zlý a podlý.Nedokáže mít někoho rád. Přináší jen smutek, neštěstí a rozpoutává války.Nedokáže žít v klidu a míru se světem.Všichni se ho děsí.

Vypadá: prázdné, temné oči, vyšší postava, vlasy jsou černé jako uhel nebo tmavě hnědé ,někdy se objeví i kovově šedá. Ruce - svalnaté s 1cm5mm
dlouhými nehty.

Terka
Temní elfové jsou příbuzní se světlými elfy, nijak se tím nechlubí, spíš se za svůj původ stydí,protože tyto dva národy se nenávidí. Kdysi dávno žili všichni elfové spolu. Až do doby , než temní elfové začali páchat zlo. Svou magii a umění v boji využívali ke špatným věcem,které škodily ostatním.
A proto byly vypovězeni.
Temní elfové sice nejsou tak krásní jako světlí, ale hezcí jsou. Mají postavu štíhlou jako proutek. Husté černé nebo bílé vlasy zdobí jejich hlavy. Pod tmavým obočím se skrývají jejich temné oči. O jejich temnotě vypovídají i jejich rty,které jsou tmavě rudé. Jejich uši jsou trochu větší než u světlých elfů a na koncích jsou špičaté jako jehla.
Jestli je něco, co má rád každý temný elf, tak je to boj. V boji jsou temní elfové dokonalí. Jejich pohyby jsou rychlé a přesné
a téměř vždy smrtící.Bez jediné špetky soucitu zabijí svého nepřítele.
Už od útlého věku se učí jak správně zacházet s mečem a lukem.
Temní elfové jsou rádi,když je noc. Noc mají rádi, pod její černou přikrývkou můžou skoro nepozorovatelně páchat své zlo.Ne všichni temní elfové jsou zlí. Někdy se mezi nimi najde i nějaká výjimka. Nějaký temný elf si prostě usmyslí,že už nechce být zlý a chce se napravit,ale to jde jen velmi těžko.Ale přece, když se chce všechno jde.
Místo, které mají rádi temní elfové,by se nelíbilo asi nikomu z nás.Libují si v lesích černých jako noc a ve vlhkých bažinách. K přírodě se chovají většinou neutrálně,neškodí jí,ale ani jí nepomáhají.
Nejvíce temní elfové nesnáší urážky a pomluvy.Pokud se dozví,že o nich řekl někdo něco špatného, jejich pomsta nezná mezí.
Temní elfové budí strach a vyzařuje z nich temno a tajemno.

Tajemná elfka
Temní elfové jsou hodně podobní světlým, přesto jsou jiní a na první pohled byste je od sebe určitě rozeznali.
Jsou velmi krásní a dokonalí, působí tak tajemně a záhadně, přitahují nás a přece odrazují.
Temný elf nemá krásnou světlou kůži. Právě naopak. Jeho kůže je matná a zbarvená do šeda. V jejich očích jako by se zrcadlila jejich duše, jsou temné a zapadlé, plné zloby.
Vlasy temných elfů jsou dlouhé a bílé jako sníh. Jejich uši jsou samozřejmě také špičaté.
Oblékají se do dlouhých temných hávů a přes hlavu si nasadí kapuci, aby je nikdo nepoznal.
U pasu se jim houpe vždy alespoň jeden meč. Potom také můžou mít luky nebo dýky.
Nejsou ale temní jen podle vzhledu.Co se jejich povahy týče řekli bychom, že je temná.
Nevím čím tráví svůj volný čas , kromě toho že bojují, ale nic dobrého to nebude.
A když bojují tak si bitvu vyloženě užívají, sekají okolo sebe meči jako smyslů zbavení a nezastaví se před ničím.
Temní elfové jsou většinou samotáři, jejich rodinný okruh je velmi malý a panuje v něm slabá nenávist a nedůvěra. Nedůvěřiví jsou vlastně ke všem rasám. Milují tmu a temnotu.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alda | 3. února 2011 v 18:35 | Reagovat

Michaelo děkuji, ostatním gratuluji

2 Eliška | E-mail | Web | 3. února 2011 v 20:07 | Reagovat

pekny :D

3 Loivissa | Web | 3. února 2011 v 20:38 | Reagovat

Jéé :D Ďakujem :D Moc ma to potešilo :) A samozrejme, gratulujem ostatným výhercom :) Ich práce sú naozaj krásne :)

4 BaruShka | E-mail | Web | 4. února 2011 v 9:11 | Reagovat

to je užasné :D

5 ♥PawlušQa♥ | E-mail | Web | 4. února 2011 v 11:34 | Reagovat

pěkné popisy!!

6 Aralin | 4. února 2011 v 14:42 | Reagovat

Velmi Vám děkuji

7 Kája | 4. února 2011 v 18:26 | Reagovat

Krásné! :) Moc pěkné! A povedené. Míšo, vybrala si ty pravé výherce. Mají úžasnou fantasii. Prosím,prosím udělej v nejbližší době žase nějakou soutěž... prosím prosím pěkně prosím...

8 Delthrien | Web | 5. února 2011 v 19:34 | Reagovat

Tyjo Míšo, já tu tak dlouho nebyla a teď vidím ty soutěže.... Kdybych to věděla přihlásím se taky! :-(
Ty popisy jsou nádherné a inspirativní :-) Obvzlášť ty malé děti, to je hrozně milé :-)

9 Nikiss | 6. února 2011 v 12:55 | Reagovat

good :)

10 Selin | 6. února 2011 v 20:09 | Reagovat

Texty všech jsou fakt dobré :-) Měla jsi to Míšo fakt těžký :-) Ale výherci si knížky každopádně zaslouží :-)

11 Kája | 9. února 2011 v 8:56 | Reagovat

Jupíííí! už za měsíc vyjde dvojka Křišťálů moci! Taky už se vůbec nemůžete dočkat ? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.