Terienina minulost - úvod

5. července 2011 v 16:16 | Míša B. |  Terienina minulost
Mám pro vás menší překvapení :) Abych vám ukrátila čekání na 3. díl KM, rozhodla jsem se založit novou rubriku: Terienina minulost. Půjde o krátké povídkové příběhy z Terienina života v Nar´doxu, z jejího dospívání, kdy se zamilovávala do Isgraëlova válečníka. No hádejte do koho - do Sorgana :D Je to psané formou vzpomínek, které po sobě časově následují. A já tu pro vás má, už dneska, hned první z nich :)
Doufám, že jsem vám udělala radost, a že se vám budou povídky líbit!
Úvod

Matka seděla na lavičce u plotu zahrady. Lokny ebenových vlasů jí padaly přes rameno a ze strany zakrývaly tvář. Často jsem obdivovala, jak se v nich zrcadlí slunce jako zlato uvězněné na noční hladině. Ale dnes to byly mraky, které na ni vrhaly stín.
Vyšívala. Věděla jsem, že ten šátek je pro mě. V tichosti jsem si sedla vedle ní a ona ke mně zvedla oči. Byly pronikavé a zelené jako ty moje. Usmála se.
"Mělo to být překvapení, hvězdičko," povzdechla si. "Neměla jsi ho vidět."
"To nevadí," zadívala jsem se na hedbávný, sněhový šál. "I tak mám radost."
Zařvala brána na nádvoří. Byl odtud dobrý výhled. Otočila jsem hlavu a sledovala, jak se ty masivní, černé dveře otvírají a dovnitř vklusala skupina jezdců. V čele byl můj bratr a on. Sorgan. Otcův hlavní válečník a vojevůdce. Matce se nelíbilo, že s Awrixelem tráví tolik času. Mnoho válečných výprav a bojů podnikali společně. Matka Sorgana neměla ráda.
"Je nebezpečný," říkala mi. "Srdce má z kamene. Snaž se mu vyhýbat, hvězdičko, prosím tě o to."
Chtěla jsem, opravdu jsem ji chtěla poslechnout, jenže… Bylo mi teprve dvacet dva let, přepočítáno na lidská léta, jsem byla šestnáct roků stará. Matka mě před ním varovala už od dětství a já se ho tehdy bála. Děsila jsem se na něho byť jen podívat. Jenže dnes… dnes vidím, dnes cítím, že mě to nebezpečí láká.
Sledovala jsem, jak seskočil z toho svého černého hřebce a předal otěže otrokovi ze stájí. V té mohutné, stříbročerné zbroji vypadal ještě větší a děsuplnější. Tělo typického válečníka. Awrixel byl sice o málo centimetrů vyšší, ale nebyl tak statný a obalený svalstvem. Můj bratr měl postavu atleta, široká ramena a útlý pas. Chladnokrevní byli ale bez rozdílu, oba nemilosrdní a dychtiví boje. Matka to nechtěla vidět, nechtěla Awrixela s tím vrahem srovnávat. Ale já to viděla, já ano.
Oba zmizeli ve věži, Temní odešli do zbrojnice. Matka se po nich nešťastně ohlédla a povzdechla si. Nechtěla vědět, odkud se vrátili a po pravdě, já raději také ne.
Zachytila můj pohled.
"Já to vidím, Terien," poznamenala a znovu se dala do šití.
"Co vidíš?" trochu jsem se lekla.
"Vidím, jak se díváš. Vidím, jak se díváš na něho. Vidím to už pár týdnů."
"Matko, to není-"
Zabodla do mě svůj bystrý zrak. Tomu nemohlo nic uniknout. "Jsi mladá, ve věku, kdy se dívky zamilovávají a hlavy nosí v oblacích. A on je přitažlivý, to se mu nemůže odepřít. Ale je zlý, Terien, má v sobě temnotu. Jsem si jistá, že ti otec vybere vhodné nápadníky. Takové, které ti budou hodni."
"Tomu sama nevěříš, mami," vyhrkla jsem a sepjala ruce v klíně. Ano, toužila jsem po lásce, která dívka by po ní netoužila? Matka mi vyprávěla spoustu krásných příběhů o princích a princeznách, o pravé lásce… Ale nebyla jsem naivní. Věděla jsem, že muž jako Sorgan není pro mě. Nejen, že byl o celé století starší, ale ty jeho oči… byly vražedné. Bála jsem se jich.
Silmalïa si znovu povzdechla. "Neměj strach, hvězdičko, i na tebe čeká ten pravý."
To určitě, pomyslela jsem si trpce. Jsem zavřená v téhle kobce a nejspíš tu zůstanu zavřená navěky. Uvězněná, jako v kleci. Přitom jsem tolik toužila po svobodě… po volných lesích a pláních… Zadívala jsem se k černým horám, které se nad námi tyčily jako němí obři. Jaké asi jsou? Ty kopce a vrchy…
Vstala jsem a beze slova se vydala do věže.
Už jsem si zvykla na temné chodby bez oken, ozářené pouze světlem pochodní. Přesto jsem je nenáviděla každým dnem víc a pokaždé, když jsem jimi procházela, myslela jsem na světlo, moře a rozkvetlé zahrady. Matka pěstovala záhony hvězdných růží, ale já věděla, že je otec nenávidí. Byla jen otázka času, kdy je zničí.
Procházela jsem kolem pokoje… kolem jeho pokoje. Ty těžké, dvoukřídlé dveře kované z olova byly vždycky zavřené. Vypadaly mrtvé, zapadlé prachem a zapomenuté. Jenže dnes… dnes byly přiotevřené. Škvírou prosvěcovalo žluté světlo.
Zastavila jsem se, ačkoli jsem se ze všech sil nabádala, abych šla dál. Ještě jedno patro a budu ve své komnatě. Ale nešlo to. U bohů, nemohla jsem se pohnout. Musela jsem na tu škvíru zírat. A potom, aniž bych věděla, co vlastně dělám, přistoupila jsem blíž.
A nahlédla dovnitř.
Byl den, a přesto měl zatažené závěsy. Místnost byla osvětlena nespočtem svící. Byla to nádhera. Pokoj dýchal tajuplností a strohostí bojovníka, ale mně se líbil.
Vtom se dveře otevřely dokořán.
Srdce mi vyletělo až do krku a na vteřinu se zastavilo. Skoro jsem vyjekla úlekem a couvla dva kroky. Na prahu stál on. Díval se na mě těma bezednýma, černýma očima a z jeho tváře přímo tryskala nepřátelskost.
"J-já…" koktala jsem a nenacházela slova. Bože, tolik mě vyděsil!
"Co tady hledáš?" uhodil na mě, ruce zaťaté v pěst podél těla. Už na sobě neměl zbroj, pouze bílou rozhalenou košili a kožené kalhoty. Pohled mi sám zabloudil k jeho rozložité, mohutné hrudi. Strach se smísil s žárem tak prudkým, až mi vzal dech.
"Já, nechtěla jsem tě rušit…"
"Ale vyrušila," odsekl. "Špehovala jsi mě."
"Ne!" vyhrkla jsem. "Já jsem… já… nešpehovala jsem tě!"
Zúžil oči a vystoupil ze dveří. Couvla jsem o další krok. "Pak jsi mě vyhledala úmyslně. Co pro tebe můžu udělat, paní?" skoro tu větu zavrčel.
"Jen jsem…" usilovně jsem se snažila něco vymyslet. "Chtěla vědět, kam jsi dnes s mým bratrem jel?"
Musel poznat, že lžu, protože mu tváří zacukalo něco jako úsměv. "To je tajné," ucedil a sjel mě pohledem od hlavy až k patě. Najednou se pohnul. Bylo to tak rychlé a nečekané, že jsem nestihla nijak zareagovat.
Zatlačil mě ke kamenné zdi v chodbě. Světlo z pokoje za jeho zády mu házelo stíny do tváře. Zapřel se dlaněmi o stěnu po obou stranách mé hlavy. Srdce mi v hrudi lítalo jako utržené ze řetězu, třásla se mi kolena a postupovalo to výš, až k hrdlu. Zírala jsem mu do očí a nemohla se nadechnout. Byl tak blízko… a tak zvláštně voněl. Ostře, živočišně…
Jeho najednou dychtivé a kruté oči mi přejížděly po tváři, ramenou a hrudi. "Nějak jsi nám vyrostla, paní," pronesl s lehkým posměchem, kterému jsem nerozuměla. "Zkrásněla jsi. Je z tebe žena. Pověz, cítíš se jako žena? Toužíš po muži, který by se tě dotýkal," ztišil hlas a jeho obličej se ocitl příliš blízko mému. Oheň mi zaplavoval mysl. "Pověz, už jsi to zažila? Ty doteky…" ukazováčkem mi přejel po šíji a já zalapala po dechu. Bylo to elektrizující, bylo to… Jeho dech se mi otřel o tvář. "A co polibek? Už tě někdo políbil, má paní?"
"Sorgane!"
Ten hlas uhodil jako hrom.
Sorgan mě pustil a já okamžik myslela, že mě nohy neudrží. Vzdálil se a do mě se opřel chlad. Na tváři měl škodolibý výraz, který se snažil skrýt. Awrixel napochodoval mezi nás, oči mu svítily přízračnou modří.
"Co to sakra děláš?" vyštěkl.
Sorgan se ušklíbl. "Povídám si s tvou sladkou sestřičkou."
Už jsem myslela, že se po něm bratr vrhne. "Nepovídali jste si," zavrčel místo toho.
"Ale povídali," podíval se na mě a v tom pohledu bylo cosi vyzývavého, smyslného… koketního! "Viď, Terien?"
Awrixel ale nečekal na mou odpověď. "Je to ještě dítě, Sorgane."
"Dávno už je ženou, jestli sis nevšimnul. Dyť se na ni podívej!"
"Zmlkni," sykl Awrixel zlostně. "Nepřibližuj se k ní, nebo ti vyrvu střeva z břicha a nacpu ti je do krku, rozumíš?"
Sorgan neodpověděl, jen se na něho díval. Awrixel mě popadl za ruku a táhl pryč. Jen jednou jsem se stačila ohlédnout, než se mi otcův válečník ztratil z očí.


 

52 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kiki | 5. července 2011 v 17:27 | Reagovat

superr to se ti povedlo:)

2 Sněženka | Web | 5. července 2011 v 17:35 | Reagovat

tak jo je Hustý :D uplně skvělí ... užasně je to napsané  a to mezi Terien a Sorganem a pak do toho Awrixel .. jo prostě :D je to Užásný :D a Ten nápad dám sem tyto povídky .. No míšo :D :D

3 Selin | 5. července 2011 v 18:45 | Reagovat

No já nevím co říct :-D Nápad psát Tereniny vzpomínky je úžasný a velmi se mi zamlouvá :-) A hned ta její první vzpomínka je popsána bombově a nejvíc libově! Safra ten Sorgan je ale sexy :-D Bože! Co mi to děláš!!! :-D Už se děsně těším na další Tereninu vzpomínku!!! :-)
P.S. Obrázek je nádherný :-*

4 Eliška | 5. července 2011 v 19:00 | Reagovat

To je úžasné!! :) Asi už vím co budu dělat o prázdninách ;)

5 Ennis | 5. července 2011 v 19:44 | Reagovat

To je fakt hezký. A hlavně sohlesím se Seilin se vším co řekla o Sorganovi.

6 Black08 | 5. července 2011 v 20:22 | Reagovat

to je hustý!!!Úplně skvělý!!!Se Selin naprosto souhlasím!A napadlo mě ,že bys mohla napsat i třeba minulost R'Tila a Ellnesy.:DD

7 Delly | Web | 5. července 2011 v 20:23 | Reagovat

Tak tohle je naprosto skvělý nápad :) To se musí nechat ;) :) Jelikož doma mám první dva díly křišťálů a nedočkavě očekávám třetí díl, tohle mě hodně potěšilo :) A hned úvod je zajímavý a dobře napsaný :) Těším se na další :)

8 kiki | 5. července 2011 v 20:38 | Reagovat

Byl to úžasný nápad a jsem ráda, že tě něco tak skvělého napadlo!! Přidávej co možná nejčastěji!!!! :))

9 Nikyška =) | 5. července 2011 v 21:11 | Reagovat

to je dobrý!!!!!!! líbí se mi to!!! =)

10 BabyDragon | 5. července 2011 v 22:08 | Reagovat

jíííííháá!!!!NÁDHERA NÁDHERA!!!NÁDHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRAAAAAAAAAA'!!!!!!!!(já teďka trochu ujíždím na Spider-manovi tak si nevšímejte když budu psát ptákoviny :D)Ten obrázek je úúžasnej stejně jako celá vzpomínka!Bože bože bože bože...........hele....ona má Terien podobný kletby jako Neilin :D U všech bohů....xD U neposkrvněných....SORGANE!!!!OPOVAŽ SE NEILI.......Sakra!!!OPOVAŽ SE TERIEN DOTKNOUT NEBO TĚ PŘIDRŽÍM ABY TI AWRIXEL MOHL TY TVOJE STŘEVA VYTRHNOUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(dýchej.....dýchej....) týýjooo!!!Awrixelík je BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!sakra....blbý období Spider-manovský :D

11 Tammy | 5. července 2011 v 22:39 | Reagovat

[10]: Občas by mě opravdu zajímalo, kolik někomu, jako si ty, je... Já vím, že Míšiny knihy čte hodně mladých holek, ale nadšení jde vyjádřit i jinak.. Myslím si, že nejsem jediná, komu tohle chování připadá... ehm, nebudu psát, jak, protože nechci být zlá. Navíc... co má tvoje vyjadřování společného se Spidermanem?!
*
Nápad je to skvělý.. :) Určitě to zpříjemní čekání na září.. :) Jen rychle pokračuj, ať jich je tu dost, abychom se zatím měli čím utěšit ... :)

12 Eliizabeeth | 6. července 2011 v 3:13 | Reagovat

Wow nádherný ! Dokonalý, stejně jako obrázek. x3 Mooc skvělý, jinak je to super nápad. ^.^ Jak tam napochodoval Awrixel, lol. :D Hlavně to s těma střevama. :D Míšo, prostě geniální :D

[11]: Takový věci neřešit. Prostě jí jen hrabe. :D Mě taky někdy hrábne v tý mojí kebulce. :D To jsme takový my blázni. :D A co to má společný s tím Spidermanem ... Nom, já jednou taky ujížděla na jednom anime, a hrabalo mi z toho. O.o' :D Prostě, každý je jiný. :) Někomu hrabe a někomu ne. :D

13 Kája | 6. července 2011 v 8:25 | Reagovat

Tak už to prostě chodí! Mámy vždycky všechno prohlédnou! :))))

14 Kája | 6. července 2011 v 8:33 | Reagovat

Ach! Zapoměla jsem pochválit! Tak chválím, chválím, chválím. Awrixel jako obvykle - ve správný čas na správném místě! :D Ne vážně! Mám ho mocinky ráda!

15 Neilin | 6. července 2011 v 9:51 | Reagovat

Krásné! těším se na další "díl" :D ááá :D

16 Kájík | 6. července 2011 v 10:24 | Reagovat

Je to úžasný. Jsem hrozně ráda že jsi sem dala Terieninu minulost těším se na další.

17 Adelka904 | 6. července 2011 v 11:51 | Reagovat

TO je skvělý nápad! Chválím :) A tohle dílo... Taky :) Úplně skvělý + ten obrázek, prostě dokonalý :)

18 Verča | E-mail | 6. července 2011 v 12:09 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁÁ Neli!!!
To je... úžasný!!! Tak krásný popisy. Sice ještě nemám přečtený ani první díl Křišťálů (jsem hold odkázaná na čtení mých blízkých, kterým se popravdě moc nechce), ale stačilo mi pár vět o Sorganovi a Terien, abych si ty dva zamilovala. No a tohle je prostě... to nej, co jsem zatím četla. Fakt parádní. Díky Neli za další krásný počtení s nebezpečným, ale právě proto tak přitažlivým kusanem.:-)

19 Verča | E-mail | 6. července 2011 v 12:10 | Reagovat

A jestli jsi mi udělala radost?
Co myslíš.:-D

20 Kája | 6. července 2011 v 12:45 | Reagovat

[18]: Sorgan a Terien, taky je mám ráda. Samozřejmě hned po Awrixelovi a Neilin. :D

21 lowely | 6. července 2011 v 13:03 | Reagovat

úžasný ^o^ těším se na další vzopímky hlavně brzy :D:D

22 Ayascha | 6. července 2011 v 14:22 | Reagovat

Ty nás zabíjíš, Míši. Pomalu nám vytrháváš srdce z těla, abys ho pak znova zahojila. Musím souhlasit s ostatními, že je Awrixel naprosto úžasný, tak chladný a ledový, hm... Právem si zaslouží byti má nejoblíbenější postava a Sorgan následuje v oiblíbenosti hned po něm.
"Zmlkni," sykl Awrixel zlostně. "Nepřibližuj se k ní, nebo ti vyrvu střeva z břicha a nacpu ti je do krku, rozumíš?" U tohoto jsem se i zasmála :-D

23 andy | 6. července 2011 v 14:55 | Reagovat

to je užastný už se těším na další díl

24 akretka | 6. července 2011 v 15:00 | Reagovat

úžasný musím naplat lyl, že se konečně něco děje =D

25 Eny | 6. července 2011 v 15:30 | Reagovat

NÁDHERA!! fakt dokonalý!! moc se mi to líbí.. no nejen mě :)

26 Melody | E-mail | Web | 6. července 2011 v 15:40 | Reagovat

Výborný nápad, pěkně se to čte :) Jak jistě víš, moje nejoblíbenější postava je Awrixel, takže jsem moc ráda, že tam taky vystupuje :o)
Neli, když 3. díl vychází už 1. září, není k dispozici třeba obálka knihy nebo něco podobného? Přijde mi, že se o tom strašně málo mluví .. :)

27 Míša/Neli | Web | 6. července 2011 v 17:28 | Reagovat

[18]: Verčo, děkuju :) A snad ti udělám radost, když ti řeknu, že KM by měly ted o prázdninách (pokud se to nezpozdí) vycházet i v podobě e-knih, takže si je budeš moct číst sama :)

[26]: Melody, zrovna včera jsem o obálce jednala, ona totiž ještě není komplet hotová, proto ještě není na netu k dispozici. Už jsem si všimla v několika knihkupectví, že mají Věž zkázy k předobjednání, ale náhled obálky není. Měla by být hotová koncem července, já jsem zatím viděla jen její nedokončenou verzi, ale je super a líbí se mi :) A můžu prozradit, že se trefil ten, kdo odhadoval, že bude fialová! :D

Jinak moc děkuju všem za úžasný komentáře, udělaly mi radost :))

28 Adelka904 | 6. července 2011 v 17:41 | Reagovat

A Míšo, zajímalo by mě, jestli už nevíš zhruba, kdy KM vyjdou... Slyšela jsem že by měly vyjít v září, ael aby to nebylo dýl a já se zbytečně netěšila :( Jinak znovu povídku chválím :( Jdu si ji přečíst ještě jednou...

29 Kája | 6. července 2011 v 21:06 | Reagovat

Já taky Awrixela hrozně zbožňuju. Je fakt boží! :) Kdy bude pokračování ? Už se nemůžu dočkat!

30 Nalien | E-mail | Web | 6. července 2011 v 21:21 | Reagovat

Krásné :)
Neboj Míšo :) jedničku Křišťálů moci si koupím

31 Neilin | 7. července 2011 v 11:00 | Reagovat

Fialová? hustý :D, kdy sem dáš další pokračování vzpomínek? nemůžu se dočkat :))

32 jolania | 7. července 2011 v 14:59 | Reagovat

kdysem dáš další vzpomínku ,řekni nebo umřu nedočkavostí

33 Bershka (BeRuŠšš) | 7. července 2011 v 16:26 | Reagovat

Páni !!!! Tak Sorgan s ní koketoval když byla takhle "mladá" JO ??!!!! je to krásný, těšim se na další dílek =) aspoň to zkrátí čekání na KM3 .. JInak chtěla jsem vám všem popřát hezký prázdniny ;)

34 paja | E-mail | 7. července 2011 v 18:17 | Reagovat

Moc krásný.Teda pardon chtěla jsem říct překrásný.Moc se ti to povedlo.Máš úžasnou představivist.Já bych to nikdy nevymyslela lépe.Jsi fakt talent.

35 asfhjkl | 7. července 2011 v 20:06 | Reagovat

novou kapitolu ppppprrrrrooooossssíííímmm

36 Marky | 7. července 2011 v 20:50 | Reagovat

Nádherné, boží, dokonalé ^^ Prostě nemám slov! <3 Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

37 BabyDragon | 8. července 2011 v 12:13 | Reagovat

[11]: Dyť je jedno kolik mi je, ne? :DDD Mě prostě hrabe....ale jak xD tohle mě úplně odrovnalo....jestli to Sorgan udělá znovu tak ho normálně přidržm a Awrixílkovi ještě hodim fileťák(nůž na kuchání ryb ten kdo to neví xD) :DDDDDD

38 Leana Kailien | Web | 8. července 2011 v 15:50 | Reagovat

Je to moc pěkný, dobrý nápad a ten obrázek se ti moc povedl

39 christenn | Web | 9. července 2011 v 18:27 | Reagovat

to je supéér a hlavně ten obrázek aspoň vím jak vypadá Silmalïa

40 Eruwen* (moje-kecy-veci) | E-mail | Web | 9. července 2011 v 19:49 | Reagovat

No tak to je luxus já nwm co udělat je to fakt nádherný a ten Sorgan ten my bere dech a Awrixel samozřejmě taky....ufff

Na 3 díl KM se hrozně tešim a z nudy, protože jsem neměla co číst jsem asi 3 přešetla PJ a 3 KM už ty knížky znám nazpam읨

Ps: Už hrozně dlouho přemýšlím o tom, že by byly tvoje knížky zfilmovaný, ale to by byly moc velký náklady ale bylo by to super

41 christenn | Web | 9. července 2011 v 21:37 | Reagovat

[40]: jóóó to by bylo fájn stačilo by to klíďo z animovaný jenže to by Míšiny knížky musel znát celý Čechy a nejmíň Amerika =D a můžee jen doufat zatí mto je jen ve dvou jazycích =(

42 BabyDragon | 10. července 2011 v 8:04 | Reagovat

[41]: No...až mi bude tak 25 tak by to mohlo...

43 Stacy | Web | 10. července 2011 v 9:24 | Reagovat

Tak tohle bylo fakt SUPER !! =))) ... to je málo bylo to víc jak super :D ... mooc se ti to povedlo =)))

44 Karolína K. 44 | 10. července 2011 v 13:43 | Reagovat

Přenádherný úvod!!! Strašně moc se těším na další kapitolu vzpomínek Terien :D. :D :D :D

45 Karolína K. 44 | 10. července 2011 v 13:44 | Reagovat

No a když je obálka KM3 fialová, tak to jsem se trefila.

46 Enfersis | 10. července 2011 v 14:55 | Reagovat

To je super! Už se těším jak na vydání 3. dílu KM, tak i na další Terieninu vzpomínku. Chválím povídku i obrázek. :)

47 missXD | 10. července 2011 v 15:12 | Reagovat

Dokonalý!Jen ten Awrixel tam chotit nemusel.Ale ta hláška se střevama...

48 Káťule | 10. července 2011 v 19:01 | Reagovat

Míšo,to byla bomba! Škoda že vždy když je to nejzajímavější to skončí.....:/ Ale jinak krása! :)

49 lylien | 10. července 2011 v 20:35 | Reagovat

skvelyy NADHERA=)))

50 Eliizabeeth | Web | 10. července 2011 v 21:58 | Reagovat

[47]: Jo musel přijít, jinak by nebyla hláška. :D

51 Verča | 11. července 2011 v 9:39 | Reagovat

úžasný!!!!

52 Barča | 11. července 2011 v 11:40 | Reagovat

Úžasnýýý!!! už se nemůžu dočkat na další.

53 Elísek | 11. července 2011 v 12:57 | Reagovat

Je to prostě.....Supr!!!!!!!!!!!!!!!! Nádhera!!!!!!!! Luxus!!!!!!!! Boží!!!!!!!!! A......už mne nic nenapadá :D

54 aduse5 | E-mail | Web | 11. července 2011 v 12:58 | Reagovat

[53]: Přesně to si myslím

55 terka | 11. července 2011 v 15:43 | Reagovat

úžasný nápad =D!!!
prostě bomba XD

56 Verča | E-mail | 11. července 2011 v 19:03 | Reagovat

[27]:Si piš, že jo! To je fakt parádní!!! Tak až budou km jako eknihy, dej vědšět. Martnka říkala, že Poselství má vyjít jako eknihy, ale o Křišťálech jsem nevěděla. Je to super.

57 Eliška | E-mail | Web | 11. července 2011 v 20:32 | Reagovat

Krasny!!! ♥♥♥ uz se moc tesim na dalsi!!! a mimochodem...peknej des :)

58 Lea | 12. července 2011 v 14:02 | Reagovat

Nejen, že byl o celé století starší ??? Já se zkroutila smíchy, div že nepadám do mdlob:-D

59 Fira no.One | Web | 15. července 2011 v 21:41 | Reagovat

Ach bože, dočetla jsem první díl a ... jsem si naprosto jistá že Sorgan zdrhne, Arwin(to jeho pravý jméno se mi prostě nelíbí ! :D) se dá dohromady s Neilin a Edrian se vrátí za Lejou. A bude to setsakramensky romantický :D Já tak strášně žeru Arwina ! ♥ Miluju ho :DD Ale Sorgan je taky děsně sexy, zvlášť v téhle povídce :D A naprosto mě dostalo jak tam Arwin vtrhl :D Kdo ví co by ale Sorgan udělal :D Ó, modleme se za Arwina :D

60 christenn | Web | 17. července 2011 v 8:59 | Reagovat

[42]: chichí já mám nápad. po celym světě postavíme bilboardy (ty velký cedule u silnic) a tam buded ''čtěte knížky Míši Burdové sou supééér'' =D

61 ELIS | 17. července 2011 v 9:21 | Reagovat

Mě se zdálo že jsem filmová režisérka a natáčim na námět povídek a knížek Míši Burdové film :D

62 Amanda | 17. července 2011 v 10:08 | Reagovat

Krásné a dokonalé, jako vždy. Co více dodat, skvělý nádad dobře podaný a krásný obrázek.xDD Hmmm bilbordy, to není špatný nápad, jen by to chtělo jiný slogan.xDD

63 Kristen | 17. července 2011 v 13:46 | Reagovat

Opravdu nádhera. Strašně mě baví číst cokoliv, co je od tebe, Míšo. I když to bylo poměrně krátké, rozhodně to nebylo nudné. Už se těším na pokračovaní =)

64 Terka | 18. července 2011 v 13:50 | Reagovat

Úžasný.:-) Moc se těším na pokračování.
P.S. Obrázek je moc hezký.

65 lucka | 21. července 2011 v 14:18 | Reagovat

to je skvělí nápad.nevim jak to delas ze at napišeš cokoli ja to musim čist porat dokolecka.to s tema strevama b...skvělí.jen tak dal

66 marie vrzáková | E-mail | 21. července 2011 v 16:54 | Reagovat

ahoj, máš moc pěkný  knihy i nápady.  těším se na další  díly!

67 jane | 13. srpna 2011 v 13:57 | Reagovat

super :) máš skvělý nápady :)) a obrázek je taky super :) nemůžu se dočkat na 3 díl.

68 fanda | 20. září 2011 v 19:11 | Reagovat

super :) máš skvělý nápady :)) a obrázek je taky super :) nemůžu se dočkat na 4 díl

69 gábísek | E-mail | 5. října 2011 v 14:27 | Reagovat

to se ti moc povedlo četla jsem všechni tvé knihy a chtěla jsem se zeptat jestli příští kniha bude víc o sorganovy a terien

70 Domíí | E-mail | 22. října 2011 v 20:04 | Reagovat

Úža!!! Fakt KRÁSA. :))) :D. Seš nej a nej a nej a nej a nej a nej a.... spisovatelka a malířka v ČR ( ne na celým světě ;D !!! ). Pokračj takle dál... ;D a já nebudu číst knihy od nikoho jinýho (a to myslim vážně) :DDD ;)

71 Sárka | E-mail | 14. listopadu 2011 v 14:09 | Reagovat

Tyyo je to úžasný,neuvěřitelný a to jak TERIEN A SORGAN páni :-)

72 Nedočkavec-Elis | 30. listopadu 2011 v 18:29 | Reagovat

úúúúúžžžžžžžáááááásssssssnnnnnnnnýýýýý!
je to tak super a krásně to navazuje na knihu ááá!!!to je úžasný škoda že musim na 4.dil křišťálu moci-mé nejoblíbenější knihy na světě-řekat tak dlouho.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§

73 kamčatka | 4. prosince 2011 v 20:22 | Reagovat

Je to úžasné, jako ostatně vše, co píšeš. Sice jsem tvoje knihy objevila náhodou, ale takhle já nacházím nejlepší knihy. ;) Doufám, že ti to vydrží. :D

74 klára | 12. prosince 2011 v 12:38 | Reagovat

senzačnííííí senzační a zase senzačníííí.

75 alex616 | 15. prosince 2011 v 15:33 | Reagovat

máš talent

76 Annie | 2. ledna 2012 v 10:44 | Reagovat

Wow krása! Úplně Sorgiho vidím :D.

77 vestec | Web | 12. ledna 2012 v 17:38 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

78 alice-faith-cullen | Web | 19. února 2012 v 20:02 | Reagovat

Je to fakt náááááááááááádhera!

79 eva | 13. března 2012 v 15:10 | Reagovat

super nápad. je to vážně super.

80 terien 2000 | E-mail | 24. března 2012 v 14:46 | Reagovat

Úžasný já se ze Sorgana snad zblázním on je úžasný a i to je slabý slovo nechceš napsat knížku TERIEN A SORGAN ;D

81 aranis-blog | 15. května 2012 v 15:27 | Reagovat

AWRIXEL-srdíčko srdíčko srdíčko

82 Kaja | 29. srpna 2012 v 16:13 | Reagovat

nic uzasnejsiho sem nikdy necetla

83 Kaja | 29. srpna 2012 v 16:14 | Reagovat

aranis ty mi krades slova xD

84 2012 prom dresses | E-mail | Web | 20. října 2012 v 5:26 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.wiredress.com/

85 halter dress | E-mail | Web | 20. října 2012 v 5:34 | Reagovat

Q. What kind of egg did the bad chicken lay?
http://www.yeardress.org/

86 katka | 11. března 2013 v 18:41 | Reagovat

ten obrázek je uplně uuužasneeej a povídka  ještě užasnějšííííí :)))

87 AnyaCz | E-mail | 24. července 2013 v 14:27 | Reagovat

Je to bomba, já osobně jsem se do Sorgana zamilovala od třetího dílu ho mám vážně ráda i když na Awrixela nemá :D a tyhle Terieniny vzpomínky jsou fakt úžasné, jsem ráda že zase můžu číst něco co je společnýho s KM :D
PS: Ten obrázek je moc hezkej :)

88 HAvree | 17. srpna 2013 v 14:29 | Reagovat

Bombastickýýýý

89 Maruška | E-mail | 11. května 2014 v 16:47 | Reagovat

bezvadný!!!!!!!!!!!!!!!!
už se hrozně těším jestli to vydáš jako knížku :)
to by bylo něco

90 shader | E-mail | 8. listopadu 2014 v 22:10 | Reagovat

TO JE PROSTĚ NÁDHERA FAKT BOŽÍ LEPŠÍ TO SNAD BEJT ANI NEMOHLO
AWRIXEL JE FAKT BRÁCHA NA PLNEJ ÚVAZEK MYSLIM ŽE BY SORGANOVY FAKT NĚCO UDĚLAL
NIKDO NA SVĚTĚ NEMA TAK UŽASNÉ KNÍŽKA JAK NAŠE MÍŠA BURDOVÁ A NIKDO NIKDY TAKOVÝ MÍT NEBUDE    AT ŽIJE BURDOVÁ

91 Elbereth | 1. července 2016 v 19:59 | Reagovat

Wow, nádhera, krom toho boží obrázek=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.