Březen 2012

Rozhovor s Martinou Havelkovou

30. března 2012 v 15:14 | Míša B. |  Co se děje
Martinka Havelková je moje skvělá kamarádka z Literární akademie, kde jsem nějakou chvilku studovala :) Marti má skvělé nápady a píše úžasné hororové povídky! O tom svědčí i fakt, že jedna z jejích povídek byla publikovaná v nově vyšlé knize 2. antologie českého hororu, koupit můžete např.: ZDE. Marti je zkrátka talent :) A když mě před pár dny požádala o rozhovor kvůli svému studiu na Literární akademii, ráda jsem řekla ano.

Rozhovor si můžete přečíst přímo tady :)

Nové srbské obálky Jednorožců!

29. března 2012 v 11:57 | Míša B. |  Co se děje
Už včera večer se objevily na Facebooku, někdo z vás si možná všiml, někdo ne :) Za upozornění děkuju Veru Burgerové! Jedná se o obálky ke Zrádným horám Dragor a k Záchraně Lilandgarie v srbském provedení nakladatelství Evro Giunti! Obálky jsou nádherné, mně osobně se ohromně líbí! Dýchá z nich fantazie, kouzlo a tajemno. Moc krásné, mnohem hezčí než první růžový díl :)

No, posuďte sami!Video ze křtu Věž zkázy a Minotaurus + fotky

28. března 2012 v 10:03 | Míša B. |  Co se děje
Přeji vám všem krásný den :)

Určitě víte, že nedávno, 16. března se konal křest posledních dvou dílů Křišťálů moci - Věž zkázy a Minotaurus. A já tu pro vás dnes mám záznam z tohoto večera :) Můžeme za něj děkovat panu Peterkovi - pete.cz, který celé video natočil. Opět uvidíte mé skvělé kmotry Terezku a Miší, mezi diváky je potom záběr i na mou rodinu, přítele a kamarády :D

Tak doufám, že se vám bude křest líbit!

Na závěr přidávám i několik fotek jak ke křtu, tak k besedě pro děti sedlčanské ZŠ propojení. Najdete je v galerii (Oblíbené), kde si můžete konečně prohlédnout i fotky z besed, které proběhly ještě v minulém roce ;-) (nově přidané: Opatov-Praha, Žírovnice, Svitavy, Sokolov). Více fotek najdete na facebooku ve skupinách KM i Pj ;-)

Už jste přečetli Minotaura?

20. března 2012 v 10:04 | Míša B. |  Novinky
Jak jsem se dočetla na facebooku, někteří z vás už stačili nový a zároveň poslední díl Křišťálů moci přečíst! Padaly údaje jako "za den" nebo "za hodinu" a já jenom zírala :D

Je to opravdu zvláštní pocit, když na něčem pracujete přes půl roku a když je dílko konečně hotové a mohou si ho přečíst vaši čtenáři, další den už hlásí, že ho přelouskali :D Jsem ale samozřejmě ráda. Proto jsem také zřídila novou diskuzi k Minotaurovi pro ty z vás, kteří už máte přečteno a chcete se s ostatními zasvěcenými podělit o své dojmy.

Diskuzi najdete pod nadpisem DISKUZE v menu nebo TADY.

Těším se na Vaše názory na KM4! :)


A ještě anketka:Minotaurus - jeden z nejprodávanějších titulů na arara.cz!

13. března 2012 v 11:10 | Míša B. |  Novinky
Jak se tak dívám po svých oblíbených internetových shopech, zda už mají Minotaura, narazila jsem také na arara.cz... a co nevidím!

Křišťály moci - Minotaurus se stává
6. nejprodávanějším a nejoblíbenějším titulem v kategorii beletrie pro děti a mládež! Mám takovou radost!! :)


A za to můžu vděčit jen vám! Mým drahým čtenářům! Je to naprosto úžasné! :)

Na žebříček se můžete podívat TADY v levém menu. Nebo si tituly prohlédnout ZDE, kde jsou seřazeny podle oblíbenosti.


DĚKUJU!! :)

Křišťály moci - Minotaurus - V PRODEJI!

13. března 2012 v 10:45 | Míša B. |  Novinky
Tak právě dnes vychází poslední díl Křišťálů moci a zároveň má 7. kniha: Minotaurus!

Čekali jsme dlouho a po všech možných odkladech Minotaurus konečně spatří světlo světa :) Naposledy se budete moci ponořit do světa Mianthilie a tentokrát zjistíte, jaké osudy naše hrdiny zastihnou a jaký čeká na Vyvolenou a její družinu konec :)

Hurá! Minotaurus je na světě! :D


Ať se líbí ;-)

Vaše MíšaMalby

9. března 2012 v 12:08 | Míša B. |  Co se děje
Ahojky, dneska bych vám ráda ukázala dva obrazy, které jsem malovala na přání.

Jeden byl pro Amandu, která si přála obraz Lavril (formát A3), druhý je pro Nikyšku, která toužila po upírce (formát A5). Snad se vám obrázky líbí :)

Nově si také můžete prohlédnout galerii zvířat na mém výtvarném blogu ;-)

Co říkáte na poezii??

6. března 2012 v 21:00 | Míša B. |  Diskuze
Nová otázka do diskuze :) Napadl mě totiž takový nápad, který mám v hlavě už delší dobu, ale zatím nebyla odvaha a ani čas ho zrealizovat... Teď se k němu ale vracím. Mám ráda poezii a ještě radši ji skládám. Jak jste na tom s básněmi vy? Už vím, že mnozí z vás jsou nadanými básníky :) Ale co vy ostatní?

Proto se vás ptám... Koupili byste si mou knížku básniček? Má představa je malá knížečka zhruba o 30 stránkách, básně spíše temnějšího nebo fantastického rázu, jsem spíše depresivní básnířka :D Mám pocit, že v takových básních je více citu, hloubky a více podmětů k zamyšlení. Ale u těch veselých se zase člověk více usměje :)

Tak co říkáte?

Rozhovory s Polgarou a Loivissou

6. března 2012 v 11:22 | Míša B. |  Co se děje
Dnes Vám přináším nové rozhovory s mou maličkostí :D První rozhovor sestavovala Polgara pro blog spisovatelů. Odpovědi na její otázky mě velmi bavily, protože byly originální, neokoukané a velmi zajímavé! Najdete ho ZDE.

Druhý rozhovor byl pro Loivissu a její projekt, na internetu ho nenajdete a proto ho zveřejňuji tady. I Loivisse děkuji za skvělé otázky! :)

Dále bych Vám ráda představila fan stránku o mých knihách i mé osůbce, kterou zřizuje šikovný Michael neboli Chlum@k :) Tímto bych mu chtěla moc poděkovat za skvělou práci! Potěšilo mě, že si dává tu práci, aby o mých dílech přinášel informace. Určitě se na jeho stránky podívejte, stojí za to ;-) MB-FAN.BLOG.CZ


Novinky :)

3. března 2012 v 12:33 | Míša B. |  Co se děje
Jak se dnes máte? :) Začíná březen a vydání POSLEDNÍHO dílu Křišťálů moci je za dveřmi! A co vás teď čeká na tomto blogu?

- ohlédnutí za prvními třemi díly KM
- shrnutí, s čím vším se museli vypořádat hlavní postavy, jak je to ovlivnilo a posunulo dál?
- Kvíz Křišťály moci! Ověříte si své znalosti tetralogie ;-)

A co dál? V mé hlavě se zrodil nápad a zajímají mě vaše názory! Co byste říkali na knížku OBRÁZKOVÝ PRŮVODCE MIANTHILIÍ? Jak už napovídá název, jednalo by se o knížku mých obrázků, která by ukazovala jednak hlavní i vedlejší postavy, možná i některé scény z knih (komiksově), dále pak stvoření a bytosti v obývající Mianthilii a také obrázky a popis známých míst (např: Neprobádaný hvozd, vesnička Thálon, Darkillianský les...). Navíc byste na konci našli omalovánky s hlavními postavami pro nejmenší ;-)
Co na to říkáte? Koupili byste si takovou knihu? Viz anketa.

Také bych se s vámi ráda podělila o věci, na kterých nyní pracuji. Jak už jsem zde kdysi psala, je to příběh o Snížkovi z Poselství jednorožců. Toto psaní jde pomalu, ale jistě ;-) Dále je to mysteriózní romance s upíro-vlkodlačím tématem, o níž jsem psala posledně. No a v neposlední řadě Cesta k bohyni elfů - přejmenovaná na SYN PEKEL. Tento rukopis stále čeká na schválení, zatím není vůbec jisté, jak to s ním dopadne, hledám různá řešení, protože se vyskytly komplikace. Ale můžu slíbit, že udělám i nemožné proto, aby příběh vyšel! ;-)

Jednou z dalších mých současných priorit je také vymyšlení a sestavení vlastního komiksu. Nejspíš půjde o populární téma upírů či andělů. Až budu vědět víc, dám vědět ;-)

A na konec? Možná se tu brzy objeví nějaká ukázka z mých rozepsaných příběhů :)

Toť dnes vše, krásný den přeju!
Míša

Báseň od Barči

2. března 2012 v 17:21 | Míša B. |  Vaše poezie
Nová básnička od Barči o lásce. Moc nádherná a výstižná, Barča navíc bude s básní i soutěžit, takže jí držíme palce! :)

LÁSKA

Láska má mnoho různých podob a nemůže ji napodobit žádný robot. Láska přináší radost i smutek, nenávist i štěstí. Vždycky jsem jí utek, ale teď mě má v hrsti. Proč jen nemůžu zpřetrhat ty pouta, utéct pryč, schovat se do kouta. Nejde to, ať se snažím sebevíc, nemůžu od ní utéct pryč. Bojím se, co když jí podlehnu? Co se stane, když na ni zpříma pohlédnu? Roztančí se mi snad srdce radostí? Bude jásat? Nebo zemře bolestí. Musím se už jednou rozhodnout, mám zůstat stát, nebo se vpřed pohnout. Když udělám krůček vpřed, nevím, co mě čeká, když krůček vzad, v osamění budu léta. Tak snad krůček vřed, do neznáma se vrhnout, objevovat lásky divy a neštěstí se vyhnout. A když odezní i poslední zbytky toho citu, opadá jak lístky růže, ne nadarmo se říká, že láska až za hrob může.

Křest Věže zkázy a Minotaura!

2. března 2012 v 11:44 | Míša B. |  Co se děje
Možná jste si už všimli v Mých akcích, že se chystá další křest :) Tímto bych Vás ráda všechny pozvala do Sedlčan, konkrétně do Městské knihovny, kde se bude křest konat. Začátek je v 18:30 hod, těšit se můžete na představení dvou posledních dílů KM, mé milé kmotry přečtou úryvky z knížek, a pak se bude jíst a pít :D Samozřejmě si ráda jako obvykle popovídám se svými čtenáři, rozdám podpisy do knih, které si tu budete moci zakoupit, a navíc budu vystavovat i pár obrázků :)

Dobře vím, že někteří z vás to mají do Sedlčan poněkod "z ruky", ale budu moc ráda, když se přijedou podívat alespoň ti z vás, kdo bydlíte trošku poblíž :)

Přidávám plakát a pozvánku, které jsem při příležitosti křtu vyráběla ;-)


A ještě jedna věc: Včera zaznamenaly tyto stránky návštěvní rekord! Rovných 410 návštěvníků! Tímto bych Vám všem chtěla moc moc poděkovat! Vážím si každého nového i stálého čtenáře a věřím, že se sem budete rádi vracet :)

Pozor! Čteme!

1. března 2012 v 13:58 | Míša B. |  Co se děje
UKONČENO!


KŘIŠŤÁLY MOCI - MINOTAURUS!


Poslední díl Křišťálů moci je tu! Vychází přesně za týden! Nebo lépe řečeno: 8. března jde do tisku, takže by měl být v prodeji spíše od 12. 3. :) A já tu pro vás mám překvapení!

Rubriky

1. března 2012 v 13:34 | Míša B.


Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.