Ohlédnutí za Křišťály moci

14. června 2012 v 11:24 | Míša B. |  Novinky

Už dlouhou dobu se chystám na tento článek. Ale zatím jsem ho stále odkládala, buď nebyl čas, nebo jsem nevěděla, co chci vlastně napsat. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že je opravdu konec. Samozřejmě myslím konec s Křišťály. Strávila jsem v Mianthilii a se všemi hrdiny několik let a nechtělo se mi loučit. Ale s každým koncem začíná něco nového, a já se do toho nového vrhla naplno :)Mám na mysli novou knihu, ale k té až příště. Jen vám mohu napovědět, že pro vás mám dobré zprávy ;-)

Blíží se léto a já se Vám to tu budu snažit zpříjemnit a také vás zabavit do doby, než se na světě objeví má nová kniha. Jsem moc vděčná, že se sem stále vracíte, a opravdu by mi pomohlo, kdybyste si v komentářích napsali o články či věci, které byste na těchto stránkách rádi viděli/četli :)

Zatím se stále chystá Terienina minulost, potom také jistá povídka ke KM, soutěž a další věci. Ale je něco, co byste si vyloženě přáli?

No ale nyní zpět ke KM.

Věděli jste, že původně měl být první díl ještě o hodně delší? Přesněji měl končit někde v polovině druhého. Ale samozřejmě se muselo opět zkracovat, nebo spíše rozdělovat. Takže pak vznikl Hněv Pána ohně. Vzpomínám si, že nápad na Křišťály přišel úplně nečekaně. Prostě jsem se jednou ráno probudila a najednou jsem věděla veškerý děj i postavy. Nevím, jestli se mi o tom zdálo nebo moje hlava prostě pracovala přes noc :D Ale hned jsem volala Terce a všechno jí pověděla. Potom jsem jí dala ještě na výběr - řekla jsem jí: Chci tě do příběhu obsadit a můžeš si vybrat chlapa! Bude to mladý svržený král nebo temný válečník hlavního padoucha? Hádejte, koho si Terien vybrala :)

Tak vznikl Sorgan. Po něm hned Edrian. Neilin jsem znala od samého začátku a s ní i Awrixela. Jen jsem ještě úplně nevěděla, jak a kdy se potkají. Nakonec všechno přišlo samo. Neilinina sestra Leja měla být také odrazem mé kamarádky, ale bohužel, čekalo mě velké zklamání… Kamarádka nebyla tím, za koho se vydávala. Zažila jsem během psaní Křišťálů spoustu životních etap - zklamání i radosti a myslím, že vše se na mém psaní a na samotném ději příběhu odrazilo. Leja se původně jmenovala Lilnila - jméno podobné mé bývalé "kamarádce". Potom jsem ji přejmenovala. Její postava se mi pak během psaní zprotivila, až jsem ji nechala psychicky mučit a nakonec vyskočit z okna.

Také Awrixelova smrt ve 3. dílu přišla sama a nečekaně. Nepamatuju si už přesně, jak to bylo nebo proč vznikla, ale myslím, že jsem opět byla ovlivněná událostmi ze svého života. Často se vaše vlastní emoce otisknou do vašeho psaní, aniž byste to chtěli nebo si to přímo uvědomovali. Samozřejmě jsem ale věděla, že Awrixela chci zpět. V posledním dílu nesměl chybět :) Do Minotaura mi potom úžasně zapadl nápad s čarodějkou Reynár a oživováním mrtvých. První z náznaků mé lásky k hororům, kteří mě vábí čím dál tím víc.

Pár Sorgan a Terien jsem si asi zamilovala nejvíc, protože zakázaná láska a vztah mezi nebezpečným zloduchem a křehkou dívkou mě vždycky lákaly. Bavila mě psát každá část týkající se jich dvou, nebo pouze Sorgana. Než Zrada temného elfa spatřila světla pultů, měla jsem trochu obavy, jak vy, čtenáři, Sorgana přijmete. Přece jen na začátku knihy vystupuje pouze jako záporná postava, vyplení Neilinin domov, zabije posledního Neposkvrněného, unese Leju… Měla jsem proto obrovskou radost, když se dostavily všechny ty kladné - vlastně nadšené ohlasy na jeho postavu. Oblíbili jste si ho a z toho mám velkou radost! Vidím, že nejsem jediná, kdo má oblibu v záporných hrdinech :D

Křišťály moci jsou mou druhou fantasy sérií, mou druhou sérií vůbec. A já jsem moc ráda, že se mi je podařilo dovést až do konce. Ale že to nebyla jednoduchá cesta! Zjistila jsem, že psát tetralogii není žádná sranda, je to spousta práce a dřiny, vyždímá z vás i ty poslední nápady a záblesky inspirace, přivede vás k zoufalství, když už prostě nevíte, jak dál, nadchne vás a rozveselí, když se vám povede těžká kapitola… Myslím, že nějakou dobu se do čtyřdílné série nepustím :D Ačkoli to bylo úžasné dobrodružství, je čas vyzkoušet zase něco jiného a dát prostor ostatním nápadům, které zatím dřímají v mém šuplíku.

Takže zdravím Awrixela a Neilin, Sorgana s Terien, Rolianda a Ellnesu s R´Tilem! Edriana a Leju a také Isgraëla, Leonis a Narra! Díky vám všem za úžasné zážitky, a teď hurá za novými hrdiny!
 

45 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Marille | Web | 14. června 2012 v 12:08 | Reagovat

Míšo, já tě obdivuji. Že dokážeš napsat něco tak, úžasného. Všechny tvoje postavy jsou tak ... nevím, reálné. Tvoje knížky jsou dokonalý a já myslím, že by sis je mohla i sama ilustrovat. Z každé strány je vidět, že píšeš s radostí a přeju ti, ať ti zůstane ještě aspoň na jednu takovou sérii. Ve všem co děláš, ti držím palce.

2 TereezCa | E-mail | 14. června 2012 v 12:09 | Reagovat

Moc krásnej článek! Fakt, fakt dokonalej ;))) Až mě to znovu rozesmutnilo. Pár věcí jsem vůbec nevěděla, takže jsem ráda, že mám zas nové informace...
Těším se na další knížky!! :)))*
P.S.: Sorgana jsem milovala od první stránky, kdy se tam objevil! ♥

3 Virwen | Web | 14. června 2012 v 12:53 | Reagovat

Páni.. netušila jsem že je za tím tolik :) Je dobré dozvědět se o vaší milované séri nové informace.. :) Jsi hrozně talentovaná, nadaná a upřímně? Mám tě trošku za vzor :D Doufám, že napíšeš ještě hodně knížek a já si určitě všechny přečtu :) Prostě.. nepřestávej ano? :)
Jo a jen tak mimochodem. :D měla jsem radši Awrixela.. :D

4 Elnesta | 14. června 2012 v 14:19 | Reagovat

chápu tě ja se probudím a vím hled nápad na užasno knížku začnu psát a u druhý starnky mě to začne nudit další den je zas něco atd..:)

5 Amanda | 14. června 2012 v 14:28 | Reagovat

Moc se těším na tvá další díla, která budou zdobit mou knihovničku. Každý tvůj příběh je originální a nepředvídatelný jako život sám, Píšeš ty neeeej knížky, které kdy byly a přeju ti abys jich vydala co nejvíc a aby ten fragment pohnoul kostrou. :D

6 parala | Web | 14. června 2012 v 14:44 | Reagovat

Opravdu si to napsala nádherně. Strašně bych chtěla pokráčko jako povídku oživení Sorgana

7 katushka | 14. června 2012 v 15:05 | Reagovat

Nádhera! Souhlasím s Virwen, já jsem taky měla radši Awrixela s Neilin :D Ale je opravdu úžasné, co všechno jsi zvládla! Jen by mě zajímalo, jaká knížka to bude. Já nevím, ale teď jsi mě dokonalé zmátla. Já myslela, že teď by jsi chtěla vydat Syna pekel? :)

8 Kája | 14. června 2012 v 15:34 | Reagovat

Ani snad nemusím dodávat, že všechny tvoje knížky hltám s bleskovou rychlostí, jako asi všichni tady. Budu vždy číst tvoje tvorby, vždy. :) Už se moc těším na jakoukoli knihu, kterou vydáš.

Jinak co se týče postav a páru, měla jsem prostě taky nejraději Neilin a Awrixela. To se rozumí, když jsou to hlavní postavy. Záporňáky mám ráda moc, možná i někdy raději než dobráky, proto to znamenalo plus ode mě pro Sorgana s Terien. :) Ta jejich tajemnost a "zlost" mě prostě vždycky dostaly. :D

9 Týna | 14. června 2012 v 16:26 | Reagovat

myslím, že všechno vyjádřím tím, že jediná věc, která na téhle tetralogii nebyla dokonalá, byla Sorganova smrt....Sorgana i Awrixela jsem si zamilovala, asi právě proto, že oba dva byla svým způsobem záporáci :) ♥ no a jinak jsem měla ráda Ellnesu a R´Tila a Neilin a Terien a naprosto mě uchvátili tvorové prvenství - hlavně Roliand :) moc mi chybí :) děkuju Ti Míšo, za tohle všechno....nejvíc si teď přeju Terieninu minulost a hodně rychlý a dlouhý pokračování PÚ!- to miluju :* díky

10 Tončí | 14. června 2012 v 16:36 | Reagovat

Nějak tak já jsem moc ráda že když mi skončila má milovaná fantasy série, že mám alespoň dokonalý PÚ. Míšo ty si úžasná spisovatelka a já ti přeji hodě zdaru a spoustu inspirace [9]:

11 NikaRoovy | Web | 14. června 2012 v 16:55 | Reagovat

Páni, Míšo, ty mě rozbreč횧 To je tak úžasný článek... Až se mi z něj chce brečet. :(( Křišťály mi moc chybí. Byla to má první fantasy knížka, kterou jsem četla a já jsem vážně hrdá na to, že to byly právě Křišťály!Pamatuji si, jako kdyby to bylo včera, když jsem po nich znuděně sáhla v knihovně jen proto, že jsem nic jiného nenašla. Nebyla jsem zrovna fanoušek fantasy, nečekala jsem, že mě to chytne! A ono mě to chytlo! Mžikem jsem přečetla dva první díly a pak nedočkavě čekala na září a odpočítávala, kdy už toho 2.září nastane! Pak jsem si pobrečela u Awrixela,protože to byla má nejoblíbenější postava a já se do něj tak trošku zamilovala... Vzpomínám, jak jsem se slzama v očích říkala "Chtěla jsem, aby to byl kdokoli, jen né ON!" A nemohla jsem tomu věřit, četla jsem to pořád dokola, jako kdybych mohla ten text změnit! Ale pak byla dlouhá odmlka čtení až do března, kdy jsem přemýšlela, má mysl se měnila a Awrixel se v mých očích změnil. A v tu chvíli jsem věděla, že jsem totálně zamilovaná do Sorgana a nemohla jsem si pomoct- trávila jsem dny  prohlížením jeho obrázků! No a přišla čtyřka. S Awrixelem to dopadlo přesně tak, jak jsem v hloubi duše čekala! Přečetla jsem tu knížku za jeden den! A po tom umřela má první knížková láska, na kterou nikdy nezapomenu. A víte co, Vůůbec jsem nebrečela. Vzala jsem to s klidem, protože jsem si to myslela už od začátku. Byla jsem na to připravená a prostě jsem věděla, že je to tak správné! Ale brečím teď, jelikož jsem si uvědomila, že právě ON, Sorgan to celé zakončil, díky němu to je správné a končí to spolu s ním. Putoval s námi od začátku Křišťálů, až do jejich úplného konce. Nikdy na tuhle knížku nezapomenu, jelikož udělala můj svět jaksi hezčí, zanesla mě do světa fantazie a za to můžu vděčit jen tobě, Míšo! Vždycky budeš spisovatelka mého srdce, kterou budu číst dokud budu vidět, dokud budeš psát! Nebude jediný výtisk od tebe, který bych si nebyla nucena přečíst. A tak ti za to všechno děkuji, Míšo. Nikdy v životě tě nepřestanu obdivovat. Jsi skvělá spisovatelka! :-) :-) :-) S nehynoucí láskou k tvým knihám- Veru. :-) :-)

PS: Trochu jsem se do toho vžila a píšu tu slohovky... :-D

12 Jíťa | 14. června 2012 v 17:34 | Reagovat

Míši,jsme strašně ráda,že jsi se za Křišťálami ohlédla,protože mi také chybí...Stále se nedokáži smířit s tím,že už je vážně konec...konec celého úžasného příběhu,který ve mě probudil tolik nových pocitů a emocí,o kterých jsem sama nikdy nevěděla...Miluji tvé knihy a těším se na další...Kones Křišťálů mě zdrtil,ale jak řekla Veru,věděla jsem,že to tak má být...Ale přesto na ten úžasný děj plný překvapení a napětí NEZAPOMENU

PS-Moc štěstí a nápadů do do knížek Jíťa

13 Neilin/Aranis | Web | 14. června 2012 v 17:52 | Reagovat

bééé Awrixel já ho tak moc miluju já se nechci s Mianthilií rozloučit(i když pj skončilo o moc víc smutně)...

14 Neilin/Aranis | Web | 14. června 2012 v 17:57 | Reagovat

mimochodem za tu ''Awrixelovu smrt'',tak kdybych tě viděla,na místě tě zabiju!!!
Já bulela strašně dlouho a asi 3 dny a kdykoli si vzpomenu na kapitolu neopouštěj mě tak mam v očích slzy(já vim je divný,že si pamatuju skoro všechny kapitoly a znam některý části zpaměti+stránky a kapitoly,ale já Awrixela miluju!!!)

15 Anet | 14. června 2012 v 17:58 | Reagovat

Plně tě chápu, že jsi sem napsala takové ohlédnutí. Jak už si sama psala - S každým koncem, začíná něco nového. Myslím, že tímto ohlédnutím jsi skvěle završila konec Křišťálů. Je hrozné se rozloučit s tvými hrdiny...
Přesto, zmínila jsi se, že se blíží nové dobrodružství, takže nemusíme moc smutnit. Brzy to zde bude zahlceno novými recenzemi na další tvou novou knížku; Jednorožci a Křišťály budou "jen" krásnou vzpomínkou. Už se těším na další dobrodružství, co pro nás připravíš ;D

16 :-) | 14. června 2012 v 18:00 | Reagovat

Přiznám se, že mě přišla tetralogie jako moc velké sousto. Ukážou se v ní totiž přebytečné věci, které natahují děj. Stejně tak je třeba příliš mnoha postav (v Minotaurovi jsem čekala konec a najednou tolik nového...). Zajímalo by mě, jak by vypadala jednodílná kniha od tebe.? Byla by to tresť ze tvých nápadů a myslím si, že by vypadala mnohem líp. V jedné knize je možnost hrát si se slovy, postav může být málo, ale můžou být dokonale promyšlené. KM se mi moc líbí, zvlášť Věž zkázy. Držím ti palce s dalšími díly.
Co bych na tomto blogu chtěla vidět?Podle čeho volíš, jak budou postavy vypadat? A proč hlavní hrdinové nejsou obtloustlí a jsou to vždycky dívky? :)

17 Virwen | Web | 14. června 2012 v 18:05 | Reagovat

Jo a co bych chtěla na tomhle blogu vidět? :D Víc novinek a soutěží (poslední dobou jsem úplně zamilovaná do soutěží :D )

18 holianka/Eleon | Web | 14. června 2012 v 18:54 | Reagovat

krásný přehled,já mám záporáky nejradši! a Leju jsem nesnášela od začátku. přišla mi taková....divná. Rozhodně se moc těšim na tvou další knížku. moc, moc, moc!

19 Barííísek | 14. června 2012 v 19:09 | Reagovat

Míšo, si asi děláš srandu ne?? Ses bála jak Sorgana přijmeme?? Mno, tak to si nemusela, já ho theda moc nemusim, Awrixelík je lepší, ale nikdy mi nevadil, ptž sem si oblíbila Terien, a tak sem si nemohla dovolit nemít Sorgana ráda :D. Mam záporáky mocinky ráda, ale Sorgan... Mno ono bylo tak trochu vždycky cítit, že to je ten chladnokrevnej stroj na zabíjení, ale taky ten Terien-milující človíček, to je muj názor, nwm jak tvoji ostatní věrní čtenáři.. :) Tkže Sorgan sice podle mě nesahá tak vysoko jako Awrixel, ale tak po ramena mu sahá určitě!! A na tomhle blogu mi asi nic nechybí, ale myslim si, že by klíďopíďo moh bejt new design, ptž tendle je sice moc hezkej, ale protože sem chodim denně, tak je pro mě malinko okoukanej...
Tkže závěr je: Mišulko, určo pokračuj ve psaní, ptž tvoje knížky nejsou úžasný, sou mnoooooohem lepší!!! Lovuju je!!! Tak rychle napiš něco novýho, ať máme co číst, ju?? Mno, asi konec.. Nééé, to je málo!!! Ono to co cítim nejde slovama vyjádřit... Ale pls, mohla bys někdy dát jako hlavního hrdinu ňákýho hezkýho klučinu?? Ono by to bylo asi těžší, ale já bych mocinky moc chtěla něco takovýho od tebe číst, víš??
Mno, tak teď teda K-O-N-E-C!!!
P.S.-Taky bych uvítala tu Terieninu minulost a novou kapču PÚ (tu na nelien.blog.cz)!!
K-O-N-E-C!!!! :DDD**

20 Barííísek | 14. června 2012 v 19:10 | Reagovat

Ježiš to je sloháč!!! :DD

21 Neilin/Aranis | Web | 14. června 2012 v 19:11 | Reagovat

jo a chybí mi tu elfové-ty mam nejradši

22 Saria | 14. června 2012 v 19:48 | Reagovat

Podle mně je úžasné, že jsi sem něco takového napsala. Takové ohlédnutí za Křišťály, mojí nejoblíbenější knížkou vůbec... Taky si teď vzpomínám, jak jsem na ni vlastně přišla. A to díky tvojí první knížce, Poselství jednorožců. Na PJ jsem jen tak náhodou narazila v knihkupectví. Byla jsem už vynervovaná z předvánočních nákupních zmatků a moje starostlivá máma mi chtěla v rámci správného vývoje raději než počítačovou hru The sims koupit knihu. A z regálu vytáhla PJ 3. Otráveně jsem nakonec souhlasila, že ji vezmeme (mimochodem, přispěla k tomu ta věc, že kniha měla krásný obal xD). Když jsem ji našla pod Vánočním stromečkem a večer jsem se nudila, rozhodla jsem se tedy pro čtení. A když jsem přečetla první kapitolu, úplně mě to chytlo a nechtělo pustit. Konec jsem nakonec celý obrečela, protože jak již zmínila Neilin/Aranis, na jednu stranu to dopadlo vážně špatně... Jen je mi líto, že jsem první přečetla Záchranu Lilandgraie a pak až ostatní díly...
Pak přišly další Vánoce a s nimi i další kniha na výběr. A ačkoliv jsem jich za ten celý rok přečetla hodně, měla jsem pořád plnou hlavu PJ a ničeho jiného. Neustále jsem brouzdala tady po blogu a prohlížela různé kapitoly Kříšťálů moci a v té době mi to přišlo jako nehorázná blbost (ach bože, odpusť mi mou tehdejší nevědomost a blbost!!), ale protože to bylo od Míšy, rozhodla jsem se tomu dát šanci. Tehdy už byly vydané všechny tři první díly, tak jsme je teda vzaly všechny najednou a k Vánocům jsem dostala tři knihy. Navzdory svému bývalému přesvědčení jsem se na čtení docela těšila, tak jakmile jsem knihy rozbalila, jala jsem se číst. :) A musím říct, že tato série mě pohltila totálně. Mnohem víc než PJ. Za dva dny nepřetržitého čtení jsem všechny tři knihy přečetla.
První část - zrada Temného Elfa mě tehdy zaujala asi nejvíc. Stejně jako příběh Neilin a Awrixela. Tím jsem byla doslova posedlá! Často jsem přeskakovala celé kapitoly, jen abych se dozvěděla, jak jejich příběh dopadne. A konec Věže Zkázy jsem obrečela!
Pak nastala chvilková odmlka od KM, protože jsem se nesmířila s faktem, že Awrixel je mrtvý. Ale jednoho dne, byla jsem zrovna nemocná, jsem se nakonec odhodlala začít číst od začátku a pořádně. Nad knihou jsem ležela celé dny a všechno vlastně prožívala tak nějak líp. Na každou postavu jsem si udělala nějaký názor. Všechny tři knihy jsem za sebou přečetla asi šestkrát. A pak, bylo to včera, přišly moje narozeniny. A já měla o dárku jasno už předem. KM - Minotaurus. Ihned po okoštování dortu jsem se pustila do čtení. Hltala jsem slovo za slovem a konec mi vyrazil dech. Prostě úžasné, ale něco mně i naštvalo... Co ten Edrian a Terien???
Nejvíc z celé knihy jsem si oblíbila nejspíše Sorgana, ačkoliv o Vánocích, v první fázi, jsem ho moc v lásce neměla. A i ta obliba jeho přišla postupně. V první knize jsem ho moc nemusela, vlastně celý pár Terien+Sorgan. V Hněvu Pána Ohně jsem si ho oblíbila o trochu víc, protože se mu začal Isgraël příčit (muhehe). A ve Věži zkázy jsem si ho zamilovala úplně. Nejkrásnější bylo jak se shledali v té válce. Ale jak jsi ho nechala umřít. Plakala jsem až do konce knihy! :(( Aspoň že umřel jako hrdina. A pár Tergan (xD) se posunul na první příčku oblíbených pasáží v knize. Tak jako celý Sorgan na první příčku.
Ovšem Awrixela jsem měla ráda už od začátku knihy a ráda jsem ho měla až do konce. Nejvíce se mi líbily ty změny, kterými jeho postava prošla. Ačkoliv u Sorgana ty změny byly mnohem větší. A líbilo se mi, jak to dopadlo s ním a Neilin. I u toho jsem měla v očích slzy.
Pak jsem měla ráda i Neilin. Hlavní hrdinka. :)) Často jsem s ní soucítila a hlavně  vté jedničce... xDD Myslím že v něčem je mezi ní a mnou jistá podoba. Nejvíce mi jí bylo líto jak jí umřel Awrixel...
A Terien jsem si taky nějak oblíbila. Přišla mi vždycky taková správná. Akorát mě trochu naštvala s tím Edrianem, že k němu nakonec cítila nějakou náklonnost či co to vlastně bylo...
Wyll a Ylghas mi vždyky přišli takoví sympatičtí, správní kamarádi. A Wylla mi bylo líto kvůli Leje. A když umřel.. x/
R´Tiles mi k srdci přirostl hned. U pasáží kdy se hádal se Sorganem a Awrixelem jsem se smála asi nejvíc.
Za to s Ellnesou jsem měla za začátku trochu problém. Asi proto, že cítila něco k Awrixelovi, co já vím. Ale od Věže Zkázy jsem ji pak taky měla docela ráda.
Za to Leonis mi k srdci nepřirostla nikdy. Sice mi jí bylo líto, ale byla to hrozná mrcha. Dobře že je po ní... (když to řeknu tak blbě xDDD)
Isgraëla jsem si docela oblíbila jako toho hlavního záporáka. Ačkoliv to byl parchant a sadista...
Narr mi do oka nějak moc nepadl, takový trochu vyšinutý, sadistický až moc a co provedl Leje se mi taky moc nelíbilo.
Ačkoliv Leju samotnou jsem taky moc nemusela. Přišla mi taková... divná. A taky že Awrixel ve Věži Zkázy umřel kvůli ní. A to jak na něj dorážela a že Neilin říkala, jak "hrozné" je její prokletí. Nevím. Ale její smrt byla každopádně smutná a slzička nebo dvě mi ukáply.
Ale koho nenávidím nejvíc... Je Edrian!! ! Parchant. To že se místo Leji zamiloval do Terien mi přišlo vůči ní nefér, a taky to že narušoval můj oblíbený pár Tergan! xDD Sorgan ho měl zabít už tehdy jak byl v Mionilu na svobodě.
Takže když to shrnu, KM bude moje nejoblíbenější kniha už navždy! :)) Konec mě potěšil i naštval zároveň. Se Sorganovou smrtí bych se smířila, ačkoliv je mi to líto... Ale ten Edrian s Terien ještě drze u jeho hrobu!! Pff..
Jinak na Terieninu minulost se už těším! :) Stejně jaku na tu doplňkovou povídku. Ale je mi strašně líto, že už je konec. :( ...
Další tvou knihu si určitě ráda přečtu, ačkoliv podle toho, o čem bude!! Nechám se překvapit.

23 Saria | 14. června 2012 v 19:48 | Reagovat

Ps: Omlouvám se za tu slohovku. xDDDDDDDD

24 NikaRoovy | Web | 14. června 2012 v 19:49 | Reagovat

[20]: Se koukni na mně :D

25 Saria | 14. června 2012 v 19:55 | Reagovat

[24]:,[20]: : Na mně nemáte. xDDD

26 Barííísek | 14. června 2012 v 19:57 | Reagovat

Mno, to fakty nemáme, no... :((  :DD

27 Black | 14. června 2012 v 20:31 | Reagovat

Křišťály Moci...knižní série, se kterou jsem se několik let smála, doufala a strachovala o osudy hrdinů...Kniha,díky které jsem poznala spoustu skvělých lidí,kniha,jejíž postavy,hlášky,přirovnání a děj se staly přirozenou součástí mého života a námětem na dlouhé diskuze s kamarádkami. Díky Křišťálům jsem začala psát vlastní povídku a poznala spoustu skvělých lidí. Zamilovala jsem si R'Tila, je prostě úžasnej, miluju jak všechny pošťuchuje a přitom dokáže být i milý a moudrý. A k tomu ten jeho vzhled! já jsem ujetá na dlouhý vlasy :) Ellnesu jsem měla ráda od první chvíle, krásná,černovlasá elfská bojovnice zosobňuje všechno, čím bych chtěla být a ani na ní nežárlím kvůli R'Tilovi,ale naopak jsem jí to strašně přála a jsem strašně ráda, že nakonec skončili spolu. Do Sorgana jsem byla blázen předtím,než se tam vyskytl R'Tiles,líbilo se mi, jak je zlý a mrzelo mě, že pak "vyměknul",ale když se zabil, opravdu jsem brečela. Na Terien se mi líbí, jak je odvážná a pro přátele udělá všechno a je milá, ale zklamalo mě,že něco cítí k Edrianovi. Toho ráda nemám,prostě ho naprosto nesnáším,i když ani nevím proč,asi té bude tím,že se zamiloval do Terien,i když měl Leju. Leju jsem nejdříve měla celkem ráda,ale pak se mi zprotivila tím svým "Ale vždyť tě může zabít!" a její šílenství a smrt jsem si velmi užila :) Pak je tu Wyll s Ylghim,prostě správná dvojka,chudák Wyll. Leonis jsem neměla nijak v lásce,ale byla sranda, když jí pokoušel Narr a na konci mi jí bylo tak trochu líto. Tím se dostáváme k démonovi- je prostě hustej,ty jeho hlášky... :D Z Isgyho jsem většinou měla srandu,všechno bral moc vážně mno...XD A zbývá už jen Awrixel s Neilin. Tyhle dva fakt nemusím,Awrixel ještě ušel v prvním díle,když byl Arwin a byla s ním trochu sranda,ale pak tak příšerně vyměknul,nebo si naopak hrál na ledovej balvan,když ho v trojce zabili,doufala jsem,že tak už zůstane :/// No a Neilin mě taky nějak nezaujala,prostě obyčejná holka,kterou si vyvolilo proroctvíl...
Celou sérii jsem přečetla nespočetněkrát a doteď mě každý díl dokáže na mnoho hodin pohltit. Míšo,máš úžasný talent a píšeš naprosto úžasně. MOC DĚKUJI ZA KŘIŠŤÁLY,JE TO NEJLEPŠÍ KNIHA,KTEROU JSEM KDY ČETLA A DO BUDOUCNA PŘEJI MNOHO ZDARU!!!

28 roliand | 14. června 2012 v 20:43 | Reagovat

Jaká nostalgie před nějakou dobou jsme se loučily s Poselstvým Jednorožců a ted´ se loučíme s podle mě dobře povedenou sérii Křišt´ály Moci. Doufejme že brzo světlo světa spatří další povedená kniha v lepším případě série. Jinak Míšo opravdu jsi super spisovatelka, podle mě dokážeš předčit i Johna Flanagana.
                Hodně štěstí do budoucna

29 TERKA :D | 14. června 2012 v 21:40 | Reagovat

Ahoj Míšo. Dlouho jsem nic nekomentovala, ikdyž na tyto stránky chodím pravidelně. A tak si myslím, že teď je zase čas něco napsat(ikdyž to nebude takovej sloháč jako u ostatních holek). Prostě KM je jedna z nejlepších knížek, co znám. Loučení s nimi pro mě bylo vážně těžké. Vůbec nemůžu pochopit, proč sis myslela, že Sorgana nebudeme mít rády! Dyť je naprosto úžasnej-vlastně byl :( Já mám  Awrixela a Sorgana na stejném míst. Oba dva jsou prostě úžasní! Na tvé další knížky se mooooooooooc těším a je jasné, že nás nezklameš! Takže se loučím :D
TERKA :D

30 AranisLea | Web | 15. června 2012 v 12:44 | Reagovat

Ts! Bych se taky jednou chtěla probudit a mít v hlavě tetralogii! No vidíte to? Já dřepim nad kompem, hlava mě bolí (ano, myšlení je bolestivé, kdo řikal, že ne?) a ona se jentak probudí! :D

Awrixela jsem měla ráda. A to dost. I když trošku vyměknul, jenže to by pak nebyla žádná romance, což :D Měla jsem ho ráda. Ale když umřel, nebrečela jsem. Nebrečím nad knihami (nóóó... Hunger games... ne, jen vlhko v oku, nebrečím :D).
Neilin sem měla hodně ráda. Možná proto, že to nebyla typická hrdinka smířená s osudem, ale že jí to lezlo a nervy :D Bylo to sympatický :-)
Sorgan byl v pohodě. Když umřel, bylo mi to fuk, nijak sem nesmutnila. Konec, tečka. Uz neny. Nevím, prostě čau.
Terien sem si taky moc neoblíbila. Ona byla typická hrdinná hrdinka. Rrrrr, zabít, sežrat :D
Roliand? Rrrr! Brumbál! Nesnášim vševědoucí a vševidoucí! Strašně mi takovej připadal, všechno vim, všechno znam, všude sem byl, někde i dvakrát, od všeho mam dva klíče. Předhodit Narrovi ke sváče :D
Ellnesa mi byla volná, kdyby umřela, nesmutnila bych, když žije, neraduju se... Prostě jen další z mnoha postav :D
R'Tila sem měla docela ráda, ale ne příliš. Z KM sem měla vlastního oblíbence :D
Edrian byl v pohodě. Bylo mi ho líto na facebooku. Kdybych si měla vybrat mezi Lejou a Terien, nebrala bych ani jednu XD Nevím, tak se holt zamiloval do dvou. Hned mi byl sympatičtější :D Sem vadná XD
Leja byla na zabití. Nepřirostla mi moc k srdci. Nevím, čím to je, možná se snažila bejt až moc "Jóóó, se nebojim!" a pak "Do háje, já se straně bojííím!". Nevím, prostě mi nesedla.
Isgraël byl celkem v pohodě, takovej typickej "dárk end ívl". Taky se mi líbilo, jak byl arogantní, i když mi tim hamtal nervy :D
Leonis sem nenáviděla. Byla hybridem mezi lehkou děvou a člověkem na odstřel. Nesnášela jsem ji úplně maximálně.
Narr=........... VELKÉ FINÁLE! Můj oblíbenec! Miláček! Jeho arogance je prostě božská, já ho milovala. Byla s ním sranda, jak pokoušel Leonis, rozčiloval Isgyho a každýho v okolí... Mňamí! Potkat ho na ulici, na místě ho zabim, ale takhle sem ho milovala :D

31 Mei-riefel | 15. června 2012 v 13:59 | Reagovat

Už je opravdu konec...
Bylo to naprosto úžasné. A jsem ráda za fanfiction některých. Je úžasné znovu se do Miantilie vracet. Nechce se mi ji opustit i já sama jsem se do FF musela vrhnout kvůli postavám, které zemřeli a měla jsem je ráda.

A jinak... trilogie a delší mi vyhovuje, alespoň se z hrdiny nemusíme tak brzo loučit.
Určitě je to pro tebe dřina.
Ale jestli budou i jednodílné příběhy jsem na ně zvědavá, určitě budou fantastické.

PS: když jsem dočetla KM tak jsem zakřičela: nechci žádný nový příběh ani postavy. Chci KM!
(úplně jako malý dítě, já vim) :DD

32 Lithianne | 15. června 2012 v 18:03 | Reagovat

Ej... Každopádně, já se s tím dokážu smířit myslím si, že vždy je dobré zkusit něco nového :))
(Nepočítaje Darker than Black X3)
Každopádně, já strašně miluju záporné postavy (přesněji bezcitné vrahy s černýma vlasama X3)
Ale Sorgan prostě není můj typ...
Udělala bys mi radost, Míšo, kdybys udělala v nějaké knížce postavu na způsob Heie z Darker than Black. Myslím, že by si našel dost příznivců... :3

33 Zizi Ingen | Web | 15. června 2012 v 18:42 | Reagovat

Jak jsem si všimla. Všichni ti zde píší celé slohovky do školy :D Já budu objektivnější a napíšu to krátce:
"MÁM TEBE I TVÉ KNÍŽKY MOC RÁDA A JSEM RÁDA ZA TEN DEN, KDY JSEM PRVNÍ Z NICH OTEVŘELA A PŘEČETLA..."

34 neznámí | 15. června 2012 v 18:46 | Reagovat

Přečetl jsem první půlku druhou ne, jeste se minotaura nečet ale měl by do 2 dnu přít a do 2 dnu ho mam sfouknutýho pak si to dočtu

PS:Sry za pravopisný chyby píšu ve spěchu
:)

35 Amanda | 15. června 2012 v 18:47 | Reagovat

Trochu mi to připadá jakoo soutež, kdo napíše delší sloh.xDDD

36 Saria | 15. června 2012 v 18:52 | Reagovat

[35]:  Jo.. A já vedu! xDDD

37 Ivča | 15. června 2012 v 21:35 | Reagovat

Je mi líto, že křišťály končí... měla jsem je moc ráda... ale Míša má pravdu, začíná něco nového... doufám, že tvé knížky budou nadále úplně fantastické.

Taky bych chtěla něco říct, četla jsem tu fanfiction o spojení křišťálů a poselství a bych byla ráda, kdybys napsala, třeba jen kratičký, článek, které postavy by se k sobě hodily nejvíc podle tebe. Ale aby byly každá z jiné série. Třeba: Sorgan a Nelil nebo Edrian a Aranis či Maxarel a Leja... Moc ráda bych znala tvůj názor, ale mám na mysli všechny postavy, nejen přeživší...

To byl jen nápad, co by se sem mohlo přidat... byla bych za to moc ráda... :-) jinak ti Míšo moc děkuju za všechny knížky... přečetla jsem je už asi 30x a stále si je pročítám znovu... když mám těžký den, někdo mě naštve nebo jen pro pobavení ve chvílích nudy. Tvé knihy mi vždycky dokázaly zvednout náladu a za to ti moc děkuju.

38 Neilin/Aranis | Web | 16. června 2012 v 10:39 | Reagovat

[37]: fuj Aranis a Awrixel

39 Elísek | 16. června 2012 v 19:09 | Reagovat

Když jsem dočetla poslední řádky KM 4, nemohla jsem uvěřit, že to celé končí. Ten pocit, že ty měsíce, co jsem ztrávila čekáním na další díly už jsou pryč a já se můžu do budoucna ponořit do čekání na další díly tvých knížek.
Schrnu-li celé KM, byla to ta nejúžasnější tetralogie, kterou jsem kdy četla. Postavy byli vymyšlené tak naprosto dokonale, ty jejich světlejší i tmavší chvilky jsem přímo žrala. Ty rozhovory, ty naprosto vážné hádky, u kterých se nedal odhahdnout konec a dokonce i změny chování a náklonost, kterou  k sobě jednotlivé postavy měli...
Nejvíc se mi asi líbila ta část, kdy Neilin osvobodila Awrixela od zla a on se stal takovým, jakým ho znávala.
Mám-li se vyjádřit k jednotlivým postavám, nejradši mám Sorgana, ten skok, který zvládl. Od naprosté oddanosti k němu až k napomáhání k jeho zabití. Ale abych byla upřímná, nejdřív jsem byla naprosto oddaná lásce k Awrixelovi nejenom kvůli jeho vzhledu, ale kvůli jeho změně nálad a chování.
  Neilin, tu jsem měla ráda už na začátku, ale docela mi vadilo, jak stále nemůže uvěřit jejímu poslání. Být na jejím místě, tak si to nejspíš užívám :D. Po boku nádherného Awrixela proputovat celou Mianthilii (omlouvám se za možné chyby v názvu toho nejnádhernějšího svěla, do kterého jsem se kdy dostala ;).)
Leja, tu jsem taky měla ráda, teda doté doby, než začala Neilin cpát do hlavy ty hnusné věci o Awrixelovi. Pak už jsme jí tak ráda neměla.
Ellnesa a R'Tiles, jsou (byli) oba naprosto úžasní! Ellnesu jsem měla nejradší protože byla něco, jako psycholog celé skupiny, dokázala si s každým popovídat a v každém viděla jen to dobré. R'Tiles, ten mě bavil od začátku chvíle, kdy se objevil a po dvíli, co jsi se ve své knížce o hněm zmínila naposledy. Pane bože, ty jeho neuvěřitelné hádky se Sorganem, ty hlášky u toho. U toho jsem se nikdy nepřestala smát, i když skoro docházelo i ke zbraním.
Terien, tu jsem měla ráda, taková 'malinká' holčička (elfka) ve víru samotného zla. To mě dostalo úplně nejvíc. A pak ještě ta náklonost chovaná k Sorganovi...Ách... byli ten nejlepší pár, který jsi uvedla.
Edrian, toho jsem měla moc ráda, už jenom proto, jak krásně přijal Leju (v tu dobu jsem jí ještě měla ráda) a jak jí naučil zacházet s mečem... vypaali jako dokonalý pár. Jenomže, pak se kvůli válce rozdělili a Edrian na Leju zapoměl... Mimochodem, trochu mě mrzí ten konec s Terien. Ale naopak... Terien by musela zůstat sama a to by nebylo dobré, neustále by se trápila. Edrian jí měl rád a to si zasloužila... (I když Sorgan byl jejímu srdci daleko blíž...<3)
Isgy, toho jsem nenáviděla, už kvůli tomu, jak se choval k Sorganovi (kterého jsem v tu dobu zatím moc ráda neměla, ale stejně... bylo to od něj hnusný!!) Nebo ta bouře v druhém dílu! Nemám k němu víc co říct, on jsi mou námahu na vymýšlení nadávek na něj nezaslouží!!
Leonis, tu jsem nenáviděla už jenom proto, že jí nenáviděl Sorgan :D. A taky protože ona ho pořád chtěla a pořád se mu vnucovala, i když věděla, že on miluje Terien. Agrr!! Svině jedna!!! Promiň Míšo, ale já jí vážně moc nemusela...
  Nakonec bych ti jenom chtěla poděkovat Míšo za to, že ty prosezené a proležené hodiny u tvých knížek nepřišli nazmar. Že Křišťáli moci skončili tak jak měli. Sama bych si asi jiný konec nedokázala představit...
Děkuju moc ;) Jsi nejlepší spisovatelka, co znám! Ale to ty už určitě víš ;)

40 želva | 17. června 2012 v 10:44 | Reagovat

Tak teď vážně nevím co napsat. Všichni to tady svými komentáři naprosto vystihli... a s Křišťály se loučit nechci.Pamatuju si že když vycházel 3.a 4. díl,tak jsme s kamarádkami denně chodily do knihkupectví  a ptaly se,zda tu nejsou křišťály. I když existuje několik postav které zrovna nemiluju,(Ano, jako třeba Leja) do křišťálů prostě patří. Jsi úžasná spisovatelka a za KM ti děkuju ;)

41 želva | 17. června 2012 v 10:47 | Reagovat

[40]:Omlouvám se za tak krátký koment ;)

42 endiytss | 17. června 2012 v 11:35 | Reagovat

Úplně tě chápu Míšo:-D. Taky mám nápady na knihy úplně ze života a teť zrovna nevím co psát.
   ...Ale bylo to fakt SUPER...

43 Míša | Web | 17. června 2012 v 15:43 | Reagovat

Děkuju všem za krásné komentáře, za ty mega dlouhé :D i za ty kratší, jste vážně úžasní, všichni!!! To vám všem patří to hlavní VELKÉ DÍKY :)

44 aranisiny-povidky | Web | 17. června 2012 v 19:05 | Reagovat

Prožívali jsme s nimi dobrodružství od začátku až do konce,prolévali slzy za padlé,tak nám dodnes v hlavě a srdci zůstali,a i když jejich dobrodružství skončilo,zůstanou v našich srdcích navždy.
(Miluji Awrixela!!!)

45 Neilin | 18. června 2012 v 14:31 | Reagovat

takže Míšo, jseš naprosto úžasnej člověk... Jseš hrozně šikovná a talentovaná a já jsem šťastná, že jsem si mohla přečíst KM i PJ. Nejradši mám Awrixela i když ve 4 jsem si zamilovala i Sorgana ♥. Kvůli jeho smrti jsem měla chuť Tě uškrtit.:) Pak jsem si ale uvědomila, že i přes tuto smutnou scénu to byla naprosto úžasná knížka...
Teď si ale myslím, že ostatní už napsali to co jsem chtěla napsat já a navíc nejsem na moc dlouhé komenty, takže tisíceré DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍKY za to, že jsi :))a že píšeš tak úžasné knížky :D

46 Neilin/Awrixel | 18. června 2012 v 21:04 | Reagovat

[35]:Přešně:D
Jinak super článek Míšo:) Moc se těším až dočtu KM a bude ta nová kniha.

47 dolejskova-karina | 18. června 2012 v 21:31 | Reagovat

Míšo. Si naprosto úžasná osoba, kteár mi do života dala drogu xD Ano, jestli to smím takhle říci, díky tvým knihám jsem zjistila, že si taky mohu dělat (buď ve snu, nebo psát) své vlastní příběhy a organizovat si to jak chci. Díky tobě jsem objevila "druhý svět". Svět tvých tajných přání, svět tvých tužeb, tvých přání a snů. V podstatě ten svět si řídí každý sám a abych pravdu řekla, te´d bez něj nepřežiju :D Jsem ráda, že si napsala jak PJ, tak i KM.Jestli mi dovolíš, sepíšu tu něco o té tvé knížce..dojmy, pojmy :D cokoli ;)

Křišťály moci..Knížka, která u mě vydržela jakou dobu :D Kniha, se kterou jsme se smála, prožívala dobrodružství a bála se o osudy hrdinů, kteří v té knížce byli. Díky ní jsem objevila něco doposud nepoznané...Závislost :D Když jsem dočetla poslední řádky, myslela jsem, že se zblázním. Brečela jsem, bláznila, ale byla i šťastná. Zároveň jsem nemohla uvěřit že to končí. Chtěla jsem to číst znova a znova...Díky této knížce jsme i poznala..ehm..jak po jen nazvat..knížní lásku? Postavovou lásku? Ano..totálně jsem si oblíbila všechny postavy, ale mezi prvními jsou kluci :D :D Isgraël, Sorgan, Awrixel, R'Tail a Wyll. Miluju je všechny, ale tyhle kluky nejvíce. Ano i Izzyho <3 :D Mám ho ráda..on prostě za to nemůže, že si z něho udělala takového zlého idiota :D xDD (neber to jako urážku)...Určitě by v raálu chodil v růžovém tílku a rozdával radost a štěstí xDDDDDDDD
Awrixela jsme si zamilovala už od začátku, ale Sorgana ažv té chvíli, kdy vyznával lásku Terien :D R'Taila až v druhém díle a Wylla až ve třetím :/ nj..hold pozdě...ale taky jsem si tam našla pár postav, které jsem nemusela..Leju a Edriana...Dokonce i babča lidožravka mi sedla více než oni xDDDDDDDDDD Prostě hold vše není růžové ;)

Mám i otázky...Kdo tedy byla Leja? Ta tvoje kámoška nebo nikdo?
Jak tě napadly lidi, typu babaka lidožroutka (či kdo co :D)?
Jak dlouho si přemýšlela, kdo bude mít křišťály a jaké úkoly družina podstoupí?
Neilin si byla ty že? :D (tím pádem závidím Awrixelovi, jelikož tak skvělou holku nikde nesežene xD ;))

Tísíceré DÍKY za to, že jsi a že si tohle napsala. Jen v tom pokračuj, jelikož už jsem se zcvolka :D Nemám co číst :D Píšeš suprově, do děje se snadno člověk vžije...fakt děkuji, že píšeš tak  úžasné knížky ;) <3

48 Polli | E-mail | 19. června 2012 v 12:21 | Reagovat

Ahoj Míšo, moc děkuji, že jsi napsala Křišťály...dříve jsem moc nečetla, vlastně jenom z donucení, ale když mě kamarádky přemluvili, abych si Křišťály přečetla, byla jsem unesená. Mám ráda všechny postavy. Hlavně jedinečného Sorgana s Awrixelem. Když se stalo něco dojemného, nebo smutného tak jsem nezadržela slzy. Jejich příběh je ve mě uschovaný a nikdy na něj nezapomenu...Nevím, co bych ještě psala, jsi zkrátka skvělá spisovatelka a mám moc ráda Křišťály moci a všechny postavy!!!                    Polli

49 Katherine | Web | 19. června 2012 v 14:40 | Reagovat

Nikdy jsme moc knížky nečetla, ale jakmile jsem u kamarádky v knihovně viděla Křišťáli moci řekla jsme si že si to musím přečíst! Naprosto jsem si tu knížku zamilovala, neváhala sem a další den jela do knihovny. Ten den začala moje knižní mánie, teď mám knížek plný police a v podstatě nic jiného nedělám. V knihovně jsme jako doma a každý si mě tam už pamatuje. Příběh mě sebral, když tam bylo něco smutné brečela jsem. Jsi  skvělá spisovatelka a taky i můj vzor.
Nosila jsem knížky do školy, učitele to sice štvalo, ale nehlo to se mnou. Potom jsem začala psát povídky, což mi asi moc nejde. A příští týden k narozkám dostanu Minotaura, už se moc těším až si to přečtu.Do Kříšťálů moci jsme se doslova zamilovala!

50 addy555 | Web | 19. června 2012 v 14:40 | Reagovat

Ahoj tento článek je supééér konečně jsem se dozvěděla to co jsem toužila vědět už když jasem si přečetla první díl KM....
mimochodem,jak myslíš to :  "jméno podobné mé bývalé "kamarádce"."
???
Jop jsi moje nejlepší a nejoblíbenější spisovatelka

51 akretka | 19. června 2012 v 19:04 | Reagovat

Uf, konečně klid od známek a školy... No, stejně nemám moc času, ale... Je to mooooc hezké. Tedy, alespoň mě se to líbí. Nebudu tu psát XXL slohovky, jedno však chci napsat. Pápá Křišťály...

PS: Ale Leji mi bylo strašně líto, víc než Awrixela...

52 Mei-riefel | 19. června 2012 v 21:13 | Reagovat

Už jsem komentář psala, ale teď bych chtěla dodat, že by se tady mohlo objevit více soutěží, třeba o tvoje obrázky s věnováním nebo jednorázovky :))

53 :-) | 20. června 2012 v 17:01 | Reagovat

Mohli by se tady objevit nějaké nové obrázky?

54 Emma | 21. června 2012 v 15:34 | Reagovat

moc se těším na tu doplńkovou postavu. Sorgan je sice fajn postava ale já si tak nějak zamilovala awrixela,v tomhle jsme s is nejslin ppodobné.

55 Baří | E-mail | 21. června 2012 v 18:02 | Reagovat

Já bych si hrozně přála, aby pokračovalo Křišťálové srdce. Vím, že je to dlouho asi začínat znovu. Bylo by ale fajn, vedět jak to celé dopadne :)

56 Kájík | 21. června 2012 v 19:51 | Reagovat

Míšo já bych si přála aby si začala pokračovat alespoň z jedním příběhem na tvém povídkovém blogu. :)) Hrozně držím palce při dalším putování.. v jiné ze mi určitě všechny knížky které kdy vydáš si přečtu. Pro mě si ,velký, vzor . Píšu knížky ale je mi 12let takže vůbec nevím proč to píšu když mi to stejně nikdo nevydá.. ale hrozně mě to baví.
P.S. Jinak za ohlédnutí ke KM moc děkuju :) bylo to dlouhé dobrodružství a po nějakém krásném dobrodružsvím se s ním musíme rozloučit a přejít do jiného úžasného dobrodružství.

57 Káča | 22. června 2012 v 20:02 | Reagovat

Křišťály moci jsem četla hodně odděleně asi po půl roce (první 2 díly pak pul roku a další dva díly)-kvůli povinny četbě!!!! :( Když jsem dočetla první dva byla jsem uplně ani nwm jak to říct!! :D a pak jsem 4 a 5.díl přečetla ani ne za 3dny a dalších spousta dní jsem nemohla myslet na nic jinýho!! :D jseš uplně užasná!! :D Zamilovala jsem se skoro do všech postav ale boduje Awrixel a Sorgan!! :D a prostě to co umš zapojit:dobrodružství,lásku,smrt apod. je uplně skvělý!!! A taky jsem dlouho čekala na Ellnesu a R'Tile až se daj dohromady a dočkala jsem se.: :D prostě obrovskej obdiv!!! :D :O :D ;*

58 Lily | 25. června 2012 v 18:00 | Reagovat

[3]: přesně tkay mám radši Awrixela ale jinak úžasný

59 Lily | 25. června 2012 v 18:01 | Reagovat

[57]: ps:5.díl není

60 Markét | 27. června 2012 v 11:56 | Reagovat

Právě dnes jsem dočetla poslední díl Křišťálů moc. Bylo to opravdu napínavé putování s krásným koncem. Děkuji a přeji spoustu dobrých nápadů na napsání nových knih. :)

61 Káča | 29. června 2012 v 10:26 | Reagovat

jo a nojo já se spletla tak vlastně 3 a 4. díl.. :D :D

62 Verča | 1. července 2012 v 18:39 | Reagovat

Míšo, chtěla bych mít tvojí fantazii. I když začínám číst teprve druhý díl, protože se mi kniha do rukou dostala docela pozdě, je úžasné, jak popisuješ bitvy, krajinu, města....Vždy si představím boj,krajinu...Terienin meč....Vidím ho před očima. Sama se pokouším psát příběh, ale zdaleka nikdy nebude tak uchvacující jako ten tvůj. Obdivuju tě, jsi mím příkladem. Zamilovala jsem si Awrixela, Sorgana a Terien. Samozřejmě i Neilin. Prosím, nepřestávej psát!

63 Karin | E-mail | 1. července 2012 v 19:49 | Reagovat

Ahoj, právě jsem dočetla 3.díl-a žádná kniha ve mě nevzbudila tak silné emoce.Vztek, pláč, radost...Snažím se taky psát příběh, a když jsem si přečetla tvojí knihu, konečně jsem se posunula dál. Jsi mou velkou inspirací a doufám, že ti nevadí, že ti tykám, přestože mi je teprve skoro 14. Už se těším, až seženu i 4.díl Křišťálů moci. Také tě obdivuju, že jsi to vydala, prtože já se bojím dt přečíst své příběhy i mé nejlepší kámošce. Hrozně tě obdivuju!

64 Marťa | 2. července 2012 v 17:04 | Reagovat

[31]:myslím si to samý

65 Awrixel01 | E-mail | 12. července 2012 v 22:35 | Reagovat

Míšo, jsi ten nejúžasnější člověk na světě! ;) Kvůli Tobě začalo mě srdce opět bít a já díky Tobě uviděla alespoň maličké blikající světélko uprostřed temnoty. Zachránila si mě.              Děkuji Ti.
PS. Ty na to máš, jsi umělkyně!!!!!!!!!!!

66 Jájíík1 | 3. srpna 2012 v 23:31 | Reagovat

Milá Míšo! Křišťály moci jsou nejhezčí kniha na světě!!! Nikdy na ně nezapomenu. Prožila jsem s nimy krásné večery. Mám však ale jednu nemilou věc která se v příběhu stala: Strašně moc mě naštvalo, že zemřela Leja!!! Já ji měla ze všech nejradši!!! Stále nemohu pochopit, proč si to udělala? Když jsem se dočetla, že skočila z okna, myslela jsem že se mi rozkočí srdce!!! Víc na srdci nemám. S pozdravem Jájíík1!!! :D

67 Jájíík1 | 3. srpna 2012 v 23:33 | Reagovat

PS: Jsi nej spisovatelka!!!:D

68 Tashie | Web | 4. srpna 2012 v 19:27 | Reagovat

Křišťály byly úžasné... Nejvíce jsem si oblíbila Terien a Rolianda. Jsou úžasné a moc se těším na Syna Pekel. Doufám že ti do budoucna nedojdou nápady a ty napíšeš ještě spoustu dalších krásných fantasy knih :)
P.S. dovolila jsem si napsat o Křišťálech na mojem blogu, nevadí?

69 affordable wedding dresses | E-mail | Web | 20. října 2012 v 5:38 | Reagovat

I stumbled on this article on Yahoo despite the fact that I was looking for something similar, but I just wanted to say excellent stuff and I 100 % agree. Is there any way to subscribe to fresh content?.
http://www.yeardress.org/

70 bridesmaid dresses | E-mail | Web | 20. října 2012 v 6:15 | Reagovat

Q. Why did the scientist install a knocker on his door?
http://www.yeardress.org/Bridesmaid-Dresses.html

71 endiytss | 19. ledna 2013 v 17:15 | Reagovat

Krása jako vždy... :-)!

72 SOFIE | E-mail | 20. ledna 2013 v 15:26 | Reagovat

Jsem ráda že jsem měla možnost si přečíst Křišťáli moci.Právě včera jsem dočetla poslední díl.A nemůžu to vyhnat z hlavi.Díky tomu jsem začala číst to co mě baví.

73 marky | E-mail | 28. ledna 2013 v 13:46 | Reagovat

TATO KNIHA JE TA NEJLEPŠÍ CO JSEM KDY ČETLA"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

74 AKELTAS | E-mail | 20. února 2013 v 20:39 | Reagovat

JJá precetla hodne knih a vubec nemivam ve zvyku u nich bulet ale u 3 diluposelství jsem jsem řvala 2 dny v kuse a porad dokola jen smrkala a utirala sí nos a to samy u kristalu moci minotauras když se Sorgan zabil taky jsem řvala ale jenom chvíli protože to s Neilin a Awrixelem dopadlo dobre
ale do dnes je mi veragina, aranis a sorgana líto =(
ale lepsi knihy jsem necetla a doufám že aspoň ten sun pekel neskončí tragicky ohledně lásky

75 Vítězslav Dostál | 23. června 2013 v 16:56 | Reagovat

Tvoje knihy jsou výborné. To bylo poprvé co jsem se u knihy rozbrečel a moc ti děkuji za ně. Já vím, že to nebude asi možné, ale bylo by super, kdyby to bylo zfilmované.

76 Tessíí | 27. června 2013 v 13:55 | Reagovat

Křišťály Moci, toť nejlepší knížka :) všechny postavy jsem si zamilovala, ale je pravda že Jelu jsem moc nemusela... :D :D
Jediné co mi vadilo je, že Sorgan musel umřít,nejnebezpečnějši muž v celé Mianthilii to by mě teda nenapadlo že by měl umřít :((  Ale kniha je kniha a změnit se nedá :) Ale i tak jsem ráda že jsi ji napsala :)

77 Dynya | E-mail | 10. října 2013 v 14:01 | Reagovat

To jsou náádherné knihy :) Ale jedno mi vadí: SMRT. Ve tvých knížkách většinou umírají hlavní postavy. Leju jsem ještě nějak ztěžka překonala, ale Sorgan?? Maxarel?? Samozřejmě tvoje knihy miluju. Ale, když jsem dočetla kapitolu "zásah přímo do srdce" musím říct že mě to nezasáhlo jenom do srdce. Málem jsem omdlela! Potřebovala jsem dobrých deset minut než jsem se vzpamatovala z "nového" Awrixela. Ale stejně žádné slovo nedokáže vystihnout tvoje knihy. :) Jsou: D-O-K-O-N-A-L-Ý- A  -N-E-J-S-U-P-R-O-V-Ě-J-Š-Í- atd... :D :D Ale stejně bych chtěla pokračování KM mohlo by to popisovat jak se mají Neilin a Awrixel. Ožil by Sorgan. Neilin by se setkala s rodinou atd... :)

78 Betík :-) | 13. prosince 2013 v 19:26 | Reagovat

Opravdu máš nadání! Piš dál!! Na tenhe článek jsem čekala:-) No, chvilku mi tvalo, než jsem se zpamatovala z "ledvé ruky" a smrti Awrixela ve 3. dílu...
Upřímě, víc se mi líbí Awrixel

79 Jolča | 25. dubna 2014 v 16:15 | Reagovat

No nevím jak vy a nechci být zlá, ale já teda Sorgana bytostně nesnáším, Awrixel je nekonečněkrát lepší, je to můj favorit :) Ale Sorgana úplně nenávidím :( Ale Edrian je horší, kdyby umřel, skákala bych do stropu nadšením a fakt bych si oddechla, že je od něj konečně pokoj a že nebude vopruzovat Terien a přebírat ji Sorganovi. Teda ne že bych ho měla ráda, ale rozhodně je lepší než Edrian a být já Terien, tak mu hnedka pěkně od  plic řeknu, ať jde do háje a že Sorgan je mnohem lepší a že radši budu chodit se slimákem nebo čímkoli nechutným než s ním!!! Jenom škoda že ona je tak hodná a nic takového neudělala :( Fakt chudák Sorgan :(

80 Danča | E-mail | 28. dubna 2015 v 19:12 | Reagovat

Ahoj,
víš jak jsi se tady v tom článku ptala co bychom opravdu chtěli? Tak já bych prosím chtěla aby všichni kromě Narra a Isgraela byli živý! Chtěla bych se poznat se všemi a zkamarádit se s nimi!        měj se krásně    tvá věrná čtenářka a faninka Danča:-)

81 Anne Kom. - Moje překvapení | E-mail | 14. srpna 2015 v 17:00 | Reagovat

Ahoj Míši. Přemýšlela jsem a... vlastně jsme na tom stejně. Vždy se ráno probudím a vyjeví se úžasný příběh.Většinou je to ovšem příběh příběhu, který už někdo vymyslel.  Občas se za to nemám ráda a nadávám sama sobě , jak jsem proboha na takovou věc mohla přijít.Byla jsem tak "chytrá" , že jsem vymyslela pokračování tvé knihy Křišťály moci. Hrozně jsem se za tzo styděla , ale potom jesm si řekla : ,, Proč to neskusit." No jo. Naděje jedenáctileté dívky. Zkus si kousek přečíst , ale je to hrůza :Byla tma. Nebylo vidět na krok. Jediné co jste v té tmě mohli spatřit, byly pochodně připevněné k hradbám nedobytného města. Občas nějaká pochodeň zhasla, když zafoukal silný mrazivý vítr ze severu. U brány stáli dva strážní s harpunami v rukách. Na sobě měli uniformu barvy nebes v létě, která se vůbec nehodila k tehdejšímu počasí. Když nějaká pochodeň zhasla, byli připraveni ji znovu zapálit. Museli se nejspíš třást zimou, kdyby na extrémní počasí nebyli zvyklí.  Před nimi se otevírala louka, takže mohli spatřit lidi či elfy jedoucí do města. Vojáci u bran pomalu usínali, když v tom spatřili jezdce. Jel rychle a svého koně stále více popoháněl. Když dojel k hradbám, zastavil koně a podíval se na vojáky. „Takže vy na hlídce spíte?“otázal se jich a ďábelsky se pousmál. Vojáci, jakmile uslyšeli jeho hlas, přestali chrápat a narovnali se, ve snaze skrýt únavu. Jezdec se znovu usmál. Nebylo ho v té tmě dobře vidět, proto působil trochu strašidelně. „Otevřete mi bránu,“ začal jezdec s důstojným tónem. „ Mám důležitou zprávu pro krále Edriana.“ Vojáci neváhali a pustili ho dál. Ani se ho nezeptali, odkud přijel a kdo je zač. Nejspíš vycítili, že má na spěch a nechtěli ho zdržovat. ( Odepiš prosím !!!!!)

82 Sofie | E-mail | 16. března 2017 v 17:10 | Reagovat

Já jsem nejradši měla Awrixela.
Ale Sorgan je také boží.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.