Účastníci 2. kola VS

20. listopadu 2012 v 14:42 | Míša B. |  Soutěže
Tady si můžete přečíst práce účastníků 2. kola Vlčí soutěže. Na požádání autorů jejich práce smažu. Tímto všem děkuji za krásné příspěvky! :)Adél


Elizabeth žije na kraji lesa spolu se svými rodiči a mladším bratrem Sebastienem. Koncem podzimu se začne kolem jejich domu objevovat vlk s bílou srstí, s ledovými oči a maskou kolem nich. Ve stejnou dobu se v jejich škole objeví nový kluk, Oliver Luck. Je typický frajírek, kterého holky naprosto zbožňují, ale on si s nimi jen pohrává. Má hnědé vlasy a u kořínků jemně blonďaté. Jeho oči jsou, ale ledové, nepřístupné… Stále se na Eliz dívá, už je jí to nepříjemné, ale přesto se jeho pohledu nemůže nabažit. Postupně, když už se vlk začne objevovat i blízko terasy, se do Olivera i proti své vůli zamiluje.

Jednou večer se s ní Oliver setká v lese. Oznámí jí, že on je ten vlk, který se objevuje u nich před domem. Je totiž vyhnancem smečky Nightwolfů, musel od nich odejít a teď nemá kam jít, ale když jí poprvé spatřil, nemohl odolat.

Elizabeth se snaží rozlousknout, jestli je to vše pravda, jestli doopravdy je ten, kterého vídává každý večer z okna svého pokoje.

Pomalu zjišťuje, že pravda se skrývá někde jinde. Oliver sice je vyhnancem Nightwolfů, ale za to, co provedl by si zasloužil více než vyhnanství.

Temné spiknutí.

Velezrada.

Smrt.

Útěk.

Odhalení.

Láska….

Domča Mitt

Sedmnáctiletá Beth žila se svými rodiči na kraji města v Podzimní ulici. Každý večer chodila běhat do Vrchů na to stejné místo. Tam, kde strávila své dětství. Neměla žádné přátele, proto byla stále tak sama. Když byl jednoho dne úplněk, rodiče jí varovali, ať nikam nechodí, že je to zvláštní den, při kterém se stávají zvláštní věci. Tenhle úplněk nastával jednou za 111 let a měsíc zářil jasněji než obvykle. Beth je neposlechla a utekla. Na první pohled se všechno zdálo tak, jako jindy. Ale něco jí tam přišlo jiné. Dívala se na měsíc, každý den ho sledovala. Ale takhle ho viděla poprvé. I když moc dobře věděla, že v tom lese žije spousta vlků. Nebála se tam chodit. Z hloubi lesa bylo slyšet vytí. Zaujalo jí to a vydala se po jeho zvuku. Než stačila nabrat směr, okolo ní se objevily desítky vlků. Ten největší z nich jí stáhl do nory. Z jeho bleděmodrých pomněnkových očí se valila zář a pronikala přímo do jejího srdce jako paprsek křišťálu. Teď byli spojeni. Beth se další ráno ocitá doma v posteli a nic si nepamatuje. Myslí jen na jedno. To místo jí zve. Láká jí jeho moc. Moc lesa.

Dominika


Alex je patnáct a žije se svou matkou na okraji lesa. Jejich domek je malinký a ony sami jsou celkem dost chudí. Když jsou na tom opravdu špatně, chodí Alex do lesa pro nějaké ty maliny a ostružiny. Jednou se ovšem dostala opravdu moc blízko k řece. Bahno, na kterém stála, se uvolnilo a ona se ocitala v ledové vodě. Proud ji odnášel daleko od míst, kde se nacházel její dům.

Probudila v nějaké jeskyni. Všude okolo ní seděli nebo leželi vlci. Velicí a krásní. Všech možných barev. Bylo tam dokonce i pár vlčat. Uprostřed toho seděla v tureckým sedu stará žena. Nakrmila Alex a prozradila jí, že její osud je spojen s touto smečkou. Na cestu domů jí dá jednoho mladého vlka, který s ní už zůstane a bude ji pomáhat plnit její osud.

Inka


Keira žije s rodiči ve městě, ale nejvíce času tráví v blízkém lese. Městečkem kolují zvěsti, že je v lese nebezpečno, ale ona tomu nevěří. Jejím rodičům vadí, že tam tráví až příliš mnoho času, a kvůli tomu se také často hádají. Při jedné z hádek Keira třískne dveřmi a uteče do lesa. S pláčem a nářkem, že ji rodiče nechápou, běží stále dál a dál… Až se zastaví a uvědomí si, že na tomto místě nikdy nebyla. Les najednou působí temně a ona dostane strach. Otočí se a chce se vrátit, ale narazí na nestvůru, před kterou ji zachrání smečka černých vlků.

Keira začne vlkům důvěřovat a společně s nimi se vydá na dalekou pouť magickou zemí, ve které se ocitla. Již mnoho let tu vládne temnota a vlkům i jiným stvořením se špatně daří. Keira nalezne v tomto světě spousty nových přátel, s jejichž pomocí se jí podaří svrhnout krutého vládce a v kouzelném světě opět zavládne dobro, vlkům zbělá srst a všechna zvířata získají zpět ztracenou schopnost mluvit. Keira by s nimi ráda zůstala, ale o slovo se přihlásí její svědomí a ona si uvědomí, že jí rodiče vlastně chybí. Dovádí ještě chvíli s vlky v lese, ale pak nadejde čas loučení a ona se musí vrátit do svého světa. Na své vlčí přátele nikdy nezapomene a později vydává o svém dobrodružství fantasy knihu, která se stane jednou z nejčtenějších na celém světě, a zajistí tak svým přátelům nesmrtelnost.

Kristýna


Tato kniha vypráví příběh 15leté dívky,která je už od narození poznamenána neskutečně silnou mocí. Dívka vládne silou přírody. Dokáže hýbat skálou,ovládá oheň i vodu a vítr je její přítel. Lidé ji považují za čarodějnici a proto se jí rodiče zřekli. Děvče se však dík své moci dokázala v lese přizpůsobit a spřátelí se s vlky. Vlci jsou najednou její opravdová rodina a dívce dochází,že k vlkům patří. Žije s nimi až do 18 let. V den jejího dospění projíždí lesem krutovládce celé země Erwing. Když dívku spatří je okouzlen její krásou a nevinností. Využije okamžiku a unese dívku na svůj zámek jako příjemnou společnost a hlavně jako otrokyni. Po příjezdu zjistí,jakou moc dívka ovládá, a proto ji dá uvěznit ve svém pokoji. Nikdo netuší,že to je tím,že na ní cítí pokusy. V skrytu duše k ní ale jako ke každé krásné ženě cítí jistou náklonnost. Jednou se neudrží A dívka otěhotní. Když se to zloduch dozví je znechucen a svůj vztek si vybíjí právě na ní. Ona však upadá do bezvědomí a nikdo neví co s ní. Erwing ji nechá vyhodit do lesů. V lese ji našli vlci. Ti ji dotáhli ke starému kouzelníkovi. Ten se ji uzdravil,ale dívka trpěla muky. Ukázalo se,že přichází porod. Narodila se jí krásná holčička kterou pojmenovala Jiskra po družce vlčí smečky. Jenže o porodu se dozvídá Erwing a holčičku unese. Dívka je však zasažena nadpřirozenu mocí obou rodičů a pro je neuvěřitelně mocná. Matka to zjistí a hned za pomoci vlků jde do boje o svou dceru. Začíná nadlidský boj o to kdo získá nejmocnější bytost světa. Kdo získá Jiskru…

Neilin/Aranis


Kirien miluje fantasii. Čte jenom ji. Má hlavu v oblacích. Neprospívá ve škole dobře. Všichni jsou na ni kvůli tomu naštvaní. Nemá kamarádku, avšak její fantasie je nekonečná. Píše svůj vlastní příběh. Je o nich. O vlcích. O nich, jež jsou jejími nejoblíbenějšími zvířaty.

V Kiriině knize stojí vlkodlaci a vlci proti sobě. Na straně vlků jsou také hrdí elfové a u vlkodlaků krvežízniví upíři. Ale co má Kirien dělat, když se zamiluje do krutého velitele vlkodlaků a upírů? Kirien je sama nenávidí. V jejím srdci se také odehrává boj. Nakonec nestojí jen proti vlkodlakům s krvežíznivci, ale sama proti sobě. Ještě těžší jí to dělá skutečnost, že ji také miluje. Začíná svůj vlastní příběh nesnášet. Jako autorka cítí a zná povahu všech bytostí v zemi. Také ví, co nastane v další chvíli. Jenom-že pak se dostane až na konec svého nedokončeného příběhu a její činy ho musejí dopsat. Ona sama válku zastavit nemůže. A také ji to nedokáže.

A co udělá, když nastane osudný den války, kterou vyhrají a Kirien je nucena zabít svého milovaného? Dokáže to udělat? A dokáže to udělat její srdce?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Amanda | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 15:29 | Reagovat

Woow, je až k neuvěření, že se můžete takto shodovat. Článek Neary mě asi zaujal nejvíce. :)

2 ewril | Web | 20. listopadu 2012 v 18:38 | Reagovat

Opravdu moc hezké:DDD Smekám před vámi:D

3 Nalouwi | 21. listopadu 2012 v 20:12 | Reagovat

krásné!!!

4 AmyDragon | 23. listopadu 2012 v 13:01 | Reagovat

Asi v půlce těch příběhů je vlk s ledovýma očima :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.