Květen 2013

Rozhovor s ilustrátorkou Markétou Vydrovou

30. května 2013 v 13:23 | Míša B. |  Rozhovory o zajímavých povoláních
Před časem jsem Vás informovala o tom, že plánuju takový menší projekt o tom, co obnáší různá zajímavá povolání - jak pracuje takový ilustrátor, herec, redaktor, grafik a tak podobně. Myslím, že se tak můžete dozvědět spoustu věcí možná zrovna o vašem vysněném povolání a nebo zrovna teď rozhodnete, že zrovna tohle vás zaujalo! :)

Zkrátka se bude jednat o rozhovory se známými osobnostmi, které špičkově ovládají své řemeslo.

A jako první vám přináším rozhovor s ilustrátorkou Markétou Vydrovou!
Co obnáší práce ilustrátora? Dá se tím uživit? Tohle i mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

Tímto paní Vydrové ještě jednou moc a moc děkuju! :)

Odkaz na stránky Markéty Vydrové ZDE.

POSTAVY

27. května 2013 v 15:22 | Míša B. |  POSTAVY - SP
Jako u předchozích sérií, i u Syna pekel zakládám rubriku Postavy. Budu se snažit přidat vždy jednu postavu jednou týdně, a dnes začínáme s Neranem :)

POZOR! Popisy postav mohou vyzradit části zápletky nebo děje ze 2. dílu!

Kniha a plakát SP

20. května 2013 v 16:37 | Míša B. |  Novinky SP
Tak jsem zjistila, že jsem to ještě oficiálně neohlásila: Od teď si můžete objednávat Syna pekel - Vlčí krev i u mě :) Stačí napsat na mail michaela.nelien@seznam.cz, do předmětu uvést Objednávka SP a napsat mi, zda chcete věnování a podobně. Jako dárek ke každé knize zasílám záložku a malý obrázek.

Cena Syn pekel - Vlčí krev: 280,- Kč (+ poštovné)


A ještě jednu novinku pro vás mám: můžete si také objednat plakát k Synovi pekel od nakladatelství Fragment! Plakát je dost velký - formát A1, na přání se Vám na něj můžu i podepsat ;-) Cena je 120,- Kč (+ poštovné).

Přikládám foto plakátu.

Samozřejmě maluji i obrázky k SP na přání :)


Nabízím také možnost platby předem: můžete platit předem převodem na můj účet, ihned Vám zašlu objednávku na uvedenou adresu. Nemusíte tak platit dobírku (asi 80 kč a víc), zaplatíte jen poštovné cca 30,- Kč.Neran a Liadel

14. května 2013 v 17:17 | Míša B. |  Novinky SP
Tak přidávám nové obrázky s Neranem a Liadel! Jeden jsem tu myslím už zveřejňovala... Snad se vám líbí :) Najdete je i v galerii ZDE, kde si je můžete i objednat.

Vy a e-knihy

12. května 2013 v 18:40 | Míša B. |  Diskuze
Sláva e-knih (e-book) začíná stoupat především v zahraničí. U nás ještě stále vyhrávají na plné čáře tištěné knihy, a já doufám, že to tak i zůstane. Přesto nejsem odpůrcem elektronických knih. Myslím, že mohou přilákat lidi, kteří většinu času tráví na počítači a internetu, a tím pádem pomohou k zrození nových čtenářů.


E-knihy jsou výhodnější i pro autory, kteří se chystají vydat si svou knihu sami. Výroba je daleko levnější a honoráře vyšší. Nevýhoda jak pro autory, tak pro čtenáře, je ta, že nemůžete svou knihu držet v ruce, hladit její stránky, cítit její vůni, listovat jí...

A přece si myslím, že si e-knihy zaslouží šanci. Mě lákají hlavně jako autora, protože jde o něco nového, co bych ráda prozkoumala. Řekněte, koupili jste si mé knížky v podobě e-booku? Máte doma tištěnou i elektronickou verzi, nebo dáváte přednost jenom jedné z nich?

A jak jste na tom s názorem na e-knihy vy? A co kdyby vyšla zajímavá kniha POUZE v elektronické podobě. Koupili byste si ji i přesto, že e-knihám zrovna neholdujete?

Anketa o nej scénu z Vlčí krve

10. května 2013 v 11:19 | Míša B.
Moc vám všem děkuju za pomoc v předchozím článku - byla jsem překvapená a nadšená z vašich odpovědí! Teď vás prosím ještě o závěrečný krok. Z nejčastěji se opakujících odpovědí jsem sestavila anketu a prosím o vaše hlasy. Která scéna ze Syna pekel se vám líbí nejvíc?

- Aragen poprvé zabije - 1. kapitola Dceřina vzpoura
- Konec poslední kapitoly - Bratři
- První setkání Nerana a Liadel ve vězení - kapitola Vězeň bez pout
- Liadel a Neran u léčivého pramene Severních elfů - kapitola Důvěra mezi netvory
- Prolog (Liadalla sní Wolfgarovo srdce)


DĚKUJU VÁM!


Míša

Prosím, poraďte!

7. května 2013 v 16:12 | Míša B. |  Co se děje
Když vám položím otázku, která kapitola z Vlčí krve je pro vás nejlepší, jaká bude vaše odpověď? Potřebuji vybrat nejzajímavější (nejlepší, nejnapínavější, atp.) kapitolu a kdo jiný by mi pomohl lépe než vy, čtenáři? :) Tak vás prosím, napište do komentářů vaši nej kapitolu, pokud možno můžete připsat i scénu z kapitoly (pár slovy). Z nejčastěji zmiňovaných kapitol v komentářích sestavím anketu.

A proč to po vás chci? Chystám se nechat si přeložit ukázku do jiného jazyka ;-)

Děkuju!

Maxarel a Veragin

3. května 2013 v 15:13 | Míša B. |  Co se děje
Nedávno jsem Vám slíbila obrázek z Poselství jednorožců podle toho, jaký si zvolíte v anketě. Vyhrál Maxarel a Veragin a slíbený obrázek je tady :)
Tak mě napadá... často čtu o tom, jak jste si Maxarela oblíbili, stejně tak potom Sorgana... na těch záporácích vážně něco je, že jo :D Zatím sleduju, že i Neran patří mezi vaše nej hrdiny a to mě těší, protože i já záporáky ráda ;-)

--->
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.