Nejlepší 1. díl?

15. července 2013 v 17:15 | Míša B. |  Diskuze
Znovu potřebuji vaši pomoc. Prosím vás o hlasy v anketě. Jedná se o to, abyste si zkusili představit všechny 1. díly mých knížek. Představte si, že byste nečetli zbytek, pouze 1. díl od každé série - 1. díl od Jednorožců, 1. díl od Křišťálů a 1. díl od Syna pekel. Který by vás nejvíc zaujal, který se vám nejvíc líbí?

Podívejte se na anotaci, na obálku... který příběh vypadá na první pohled nejpoutavěji, nejzajímavěji, najoriginálněji?

Prosím hlasujte a klidně i diskutujte ;-)


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nuray | 15. července 2013 v 17:29

To je moc těžký, osobně si myslím, že všechny jsou svým způsobem originální... Všechy jsou od tebe, Míšo, z čehož vyplývá, že jsou všechny úžasné :-)

2 Nuray | 15. července 2013 v 17:30

*ale dám hlas Křišťálům moci. :-)

3 Camelia | Web | 15. července 2013 v 17:30

Zato já dávám hlas Strážcům. Nevím proč, ale tento příběh se mi líbil nejvíce.

4 Elea | 15. července 2013 v 18:18

Mně se rozhodně nejvíce líbily KM. A potom jednorožci. Syn pekel je až na konci.

5 | 15. července 2013 v 20:08

Ahoj, řekl bych, že nejlepší byl ten 1. díl Jednorožců. Nechci Ti přijít nějak hrubý, ale zdá se mi, že každý Tvůj příběh jde od desíti k pěti, a blíží se k hodnotě mrazu.

Křišťály moci byly - jak jen to říct? - taková oddychová romanťárna, která sice měla poutavé popisy bojů, ale příběh ve skutečnosti stál za prd (plus jsem se opakovaně ztrácel v čase...). Něco originálního na tom bylo, ale rozhodně to bylo níž než Jednorožci.

A Syn pekel? Ten už mě vážně dostal. Je to slátanina všech možných příběhů, pohádek, legend a pověstí. Zkus si vymyslet něco svého. "Weer worf"? To je převzaté z angličtiny - s tím žes pozměnila pár písmenek... Ohledně děje mi přijde, žes okoukala něco z počítačové hry "Heroes", kde se hrdinové honí za obelisky, které ti dají "Ashininy slzy" (nebo tak nějak - ty jsi to jen přeměnila na Étárliny).

Zkus se odprostit od již stvořených světů a najdi svůj vlastní, kde budeš žít. V Jednorožcích (ač tam byly spousty prvků z jiných knih), jsi ukázala, že máš na to, abys něco takového vytvořila. Teď už nám to jenom dokaž!

6 Karolina | 15. července 2013 v 20:27

Ahoj, no mě se asi nejvíce líbyl KM. Jednorožci byli taky dobrý, ale přišlo mi že je to opravdu pro děti. Syn pekel? No nemůžu říct že se mi nelíbyl mám ho doma a možná si koupim i 2, ale moc mě to nezaujalo. Příjde mi to takové okoukané. Nechci tě nijak urazit, je to jen můj názor.

7 Karolina | 15. července 2013 v 20:29

Ale musím dodat, že od pohledu mě nejvíce zaujak Syn pekel.

8 martina | E-mail | 15. července 2013 v 21:05

No,ono je těžké říci,která kniha je nejlepší.Mně se nejvíce líbí děj Poselství jednorožců,ale většinou se každému líbí kniha,kterou čte první.:)Podle obalu je nejlepší pro mě Syn pekel.A Křišťály moci jsou moc hezké,ale nevím co se mi na nich líbí nejvíce.Zkrátka KM mají od všeho trochu.

9 Naďa | 15. července 2013 v 21:37

Ahoj, musím říct, že se mi líbí tvůj styl psaní, ale chtělo by to víc originality. Pj mi přišlo jako jiná verze Eragona a KM..no, už jsem něco podobného taky četla...o vlcích jsem zatím nic nečetla, takže originalitu nemůžu posoudit... neber to jako urážku, tvé knihy čtu s nadšením a líbí se mi, ale na tomhle by chtělo zapracovat...mě se nejvíc líbil SP nebo KM :-)  z těhle dvou se nemůžu rozhodnout. PJ mě zaujalo nejmíň :-) Ber to jako radu, ne jako urážku ;-)

10 ewril | Web | 15. července 2013 v 23:58

Tak to bude těžký:D

Vzhledem k tomu, že 1.díl KM se mi líbil ze všech dílů nejvíce...No,1.díl PJ se mi taky ohromně líbil, mysím že stejně jako KM. Jenže o to je to těžší. Oba dva první díly jsou moc pěkné a o to je to horší:)

A teť 1.díl SP. Ten se mi líbil nehorázně moc! ale nedá se srovnávat s KM nebo PJ. PJ je podle mě pro děti od osmi let a je to krásný fantasy příběh plný jednorožců:) KM je romantické fantasy už pro starší ale zase pot těch patnáct let:) No a SP, je zcela něco nového-je to dark fantasy. A mě so to líbilo.

Proto se omlouvám ale nebudu hlasovat, všechny 1.díly mají své kouzlo a jsou jedinečné. Doufám že se na mě nebudeš zlobit.

11 ewril | Web | 16. července 2013 v 0:02

Ještě jsem zapoměla posoudit podle obálky. Kdybych ani jednu knihu z těch tří na hoře nečetla ale měla bych soudit podle obálky vyhrál by u mě SP.

Podle anotace by vyjrály buď KM nebo opět SP.

A z pohledu kde bych se měla rozhodnout co zajímavého si mám z těch tří knížek vybrat k moři na prázdniny,zvolila bych PJ.:)

12 Maki | 16. července 2013 v 9:57

Je to moc těžký ale asi bych zvolila Poselství jednorožců nebo Křišťály moci.

13 Jíťa D. | 16. července 2013 v 10:29

No tak u mě absolutně vyhrávají Křišťály moci.Úžasně napsaná kniha s napínavým dějem.Minotaurus mě sice maličko zklamal ale jako celek hodnotím KM opravdu kladně.
Na druhém místě mám poselství jednorožců.První dva díly se mi četly strašně dobře a bavily mě.Ten třetí se podle mého názoru povedl nejvíce.Moc mě bavil a každou stránku jsme hltala.I zakončení,i když bylo smutné mělo úžasné kouzlo a svým způsobe, se to tak i hodilo.
Syn pekel s emi také líbil ale tvé předchozí knížky nepřekonal.Jsme zvědavá na druhý díl.Třeba se můj názor změní.

14 Terezka | 16. července 2013 v 12:46

Myslím si, že nejlepší bylo KM a PJ. oboje mělo ůžasné příběhy, ikdyž někde se mi tam promítl Pán prstenů. Syn pekel mě hodně zklamal. Promiň Míšo, ale nemůžu ti tady psát jak jsem z něho unešená, když mi přijde, že to je kniha spíš podprůměrná. když v KM zemřela nějaká postava, tak jsem ji obrečela, ale v SP jsem si žádnou postavu natolik neoblíbila.

15 Inka | E-mail | Web | 16. července 2013 v 13:45

já jsem nečetla Syna pekel, ale když to vezmu podle obálky, tak hlasuji pro Křišťály moci... to vlastně byla první kniha, kterou jsem od tebe četla :D
v druhé řadě bych tě ráda informovala, že při hodnocení vzhledů blogů tady: http://flora-fauna-foto.blog.cz/1306/jak-ne-udelat-prvni-dojem-na-blogu-2 byl ohodnocen i tento blog... můžeš si to přečíst a třeba se nad tím i zamyslet, Míšo ;)

16 Kate | Web | 16. července 2013 v 19:35

Tak tohle si ještě nejspíš nechám projít hlavou a uvidím, protože je to šíleně těžké, vybrat pouze jeden díl. :'(

17 Camilla | Web | 16. července 2013 v 22:11

Ani jsem se nemusela rozmýšlet. KM jednoznačně u mě vyhrály. Jednoduše na všech dílech jsem totálně závislá a tím nechci říct, že PJ a SP se mi nelíbí. Všechny tvé knihy jsou originální a úžasné. Avšak Křišťály moci jsou prostě bezkonkurenční. :)

18 Kája | 17. července 2013 v 19:45

KM! KM! A ještě jednou KM! :-) Awrixel zkrátka je zkrátka originál! :D

19 Leslie | Web | 18. července 2013 v 10:21

Kříšťály moci. :)

20 lopi | 18. července 2013 v 12:10

Taky jsem hlasovala pro Křišťály moci:),ale ze všech obálek se mi nejvíce líbí obálka Syna pekel.

21 Tamao Hyuuga | Web | 18. července 2013 v 17:40

Syn Pekel! Jednorožci nebyli špatní, ale dvojka a trojka byly lepší a o hodně.
A Křišťály? No, popravdě jsou asi nejslabší. Tak trochu stejné jako jednorožci a bez vážnějšího děje.

22 loliq | 18. července 2013 v 22:24

Podle obálky vyhrává SP. jako první díl se my nejvíc líbilo Poselství. KM u mně zase mají plus za celkový děj. Myslím, že v každé knížce se najde něco, co už každý někde četl. Jenže v téhle době vymyslet něco opravdu originálního dá velkou práci a já si myslím, že sis ji na všech dílech dala.

23 AranisLea | 19. července 2013 v 2:02

Já dávám plus Jednorožcům. Snížka jsem si přála mít doma coby mazlíčka, a i když jsem někdy měla chuť střelit Aranis mezi oči, pořád byla míň otravná než Neilin.
Tu jsem vážně nenáviděla. Co nenáviděla, kdybych ji jen nenáviděla, tak by z toho vyšla ještě dobře. Vážně jsem fandila Isgraëlovi, což je u mě, skalního fanouška knižního dobra, co říct.
Syna Pekel jsem nečetla, přiznávám rovnou. Co si pamatuji, jednou jsem tu psala (na stránce o chystaných knihách - teď tu stránku nemůžu najít, ale to je fuk), že se na ni z tvých rozepsaných knih těším nejvíc. Upřímně? Těšila. Teď jsem se nějak nedokopala k tomu, že bych začala uvažovat o koupi. Když vezmu v úvahu, jak moc jsem se těšila, je to celkem změna.
Nic ve zlém. Tu větu myslím upřímně.A klidně mě zlynčujte. Obvykle se mi kritika podaří nějak hezky zabalit a přidat růžový brejličky (aspoň si to myslim - klidně mě opravte), jenže mam blbou náladu a tak to dávám holý. I s cenovkou.

[15]: Upřímně s hodnocením nesouhlasím. Je to její názor, tak jí ho neberu, ale nesouhlasím. Mně se to líbí. Akorát je to přehledný jak má lineární rovnice o dvou neznámých (někdy k tomu tužkou kreslím mapky, abych se v tom vyznala). Chtělo by to návod na použití.

24 Katka | 19. července 2013 v 18:50

Tak přiznávám se že Syny pekel jsem ještě nečetla ale mám nejraději z těchto dílů Poselství jednorožců

25 Barášek | 19. července 2013 v 20:35

Jistěže KM

26 Evelin-tajemník | 20. července 2013 v 17:03

[5]: To není pravda jistě máš svůj názor ale toto není pravda. Víš jak je těžké vymýšlet tyto příběhy? Máš ty vůbec ponětí co to je? Přiznávám nemám rád kritiku na dobré... co dobré výborné knihy jako jsou třeba ty Míši.

27 Dominik | 20. července 2013 v 18:54

Já bych dal hlas KM.
Jo a někteří co říkají že to je něčemu podobný atd. tak držte pusu. Míša narozdíl od vás aspoň něco napsala a taky vydala. A MÁ TOHO UŽ DOCELA HODNĚ.

28 | 21. července 2013 v 10:50

[26]: Uvědom si, že kdo chce být skutečně výborným autorem, musí být originál. Viz. Tolkien, Pratchett, Martin, Rowlingová...i po celé té době od napsání "první fantasy" (mám dojem, že za tu se dá počítat král Gilgameš), se celá struktura knih vyvinula...a přesto znovu a znovu vznikají světové bestsellery.

V dnešní době mi přijde, že jsou dva tábory - "vůdci" a "následovači". "Vůdci" jsou skutečnými autory, kteří dokáží vymyslet něco svého a prosadit to do celého světa. Příběhy, které zůstanou žít i dlouho po tom, co oni odejdou a čtenáři je stále budou chtít znát...

No a "následovači" ti, co využívají nápadů "vůdců" a myslí si kdo ví jak nejsou cool...

Když se mi do ruky před lety dostali jednorožci, řekl jsem si "Fajn, Narnie, Pán prstenů...ale budiž ten nápad se dá zkousnout - přece jenom první kniha, psaná v 16 letech..." Počítal jsem s tím, že se slečna Burdová trochu rozepíše a pak...? Její další knihy už mě nijak zvlášť neuchvátily... Stále doufám, že tam někde má předpoklad pro skvělé psaní, ale...těžko říct. Pokud tam je, nyní je už hodně ukrytý...

29 bara | 21. července 2013 v 12:02

Hlasuji pro Křišťály moci rozhodně mě zaujali nejvíce. Ale Jednorožci byli taky dobří.

Myslím si, že je obdivuhodné něco vymyslet - v 16-ti letech - ,napsat a vydat. Jen začít psát vymyslet začátek toho příběhu a děj je velice těžké jak najít správný výraz třeba pro jistou myšlenku nebo umět zformovat větu, tak aby vůbec dávala smysl. Počítám, že většina lidí, co tu píšou komentáře knihu v životě nenapsali.

Každý spisovatel ať už je mladý nebo již v letech má nějakou představivost. Někteří spisovatelé ji mají podobnou a když tu knihu napíšou tak většinou dojde k tomu, že je v některých částech podobná. No a co, tak zrovna měli podobný nápad nebo se malinko inspirovali od druhého, když v knize nastala nějaká obtížná situace. Vemte si kolik je na světě spisovatelů to nejde aby každá kniha byla úplně jiná.

30 C.ind.ere.lla | Web | 21. července 2013 v 18:00

[26]: Každý máme svůj názor, který nám nikdo nebere. Nicméně dovolím si oponovat. Míšiny knihy jsou možná dobré, ale spíše pro kategorii čtenářů, kteří s fantasy teprve začínají a chtějí něco lehčího na čtení. Když jsem četla Jednorožce, říkala jsem si, že je to docela fajn, přičemž třetí díl už mě bohužel příliš nepřesvědčil. U Křišťálů jsem po většinu času tiše trpěla, Syn pekel se dal skousnout, ale žádné terno to nebylo. Míša má to štěstí, že se zaměřuje na žánr, který píše minimum českých autorů, a proto má šanci uspět. Celková kvalita knih je dost nevyrovnaná.
To je můj názor a zatím mě nepřesvědčíte, abych ho změnila. A teď můžete začít kamenovat.

31 Alžbětka Ewillien | 22. července 2013 v 11:19

Víte,možná že budu hlasovat ze špatného důvodu,ale přestože mou nejoblíbenější  serii je KM,můj hlas dostane Poselství jednorožců.Míšo,nevykládej si to špatně,ale to poselství je ještě originální,nečekné,KM je skoro to stejné ale s jiným posláním,jinýmy postavami a jinou zemí.Obě jsou naprosto úžasné a miluju je,ale hlasuju pro poselství jednorožců :)

32 Elin | E-mail | 22. července 2013 v 12:55

Je zajímavé přečíst si tolik názorů, které se ale dost shodovaly. Dost lidí tu píše, že je pro ně to NEJ Křišťály moci. Ty mě osobně moc nezaujaly. Mně se hrozně líbilo Poslání jednorožců- takže hlasuji pro jednorožce... :)
Taky tu dost lidí psalo, že příběhy ztrácejí originalitu... Jakožto člověk, který doma taky píše svou knihu musím říct, že v dnešní době Paoliniho a jiných fantasy velikánů je dost těžké napsat něco, co je stoprocentně originální a nevyskytuje se tam nic "starého a otřelého"... Myslím si, že v každém autorovi knížek je něco originálního i když píše třeba o elfech, o kterých jsou napsané stohy knih.
Ale abych se vrátila k anketě... :)
Jako příběh mě nejvíc zaujalo Poselství a obálkou asi Syn pekel, no vlastně i to Poselství, ale co se týče Křišťálů moci... K těm jsem si nenašla vztah... :)
Míšo, pro mě píšeš úžasně a díky tobě jsem se vlastně odhodlala k psaní vlastní knížky... :)

33 Elin | 22. července 2013 v 13:09

Upřímně... Jeden autor se podle mě nemůže na sto procent vyvarovat toho, aby si jeho knížky nebyly aspoň trochu podobné- vždyť je psal on...! :)

34 Marille | Web | 22. července 2013 v 17:43

Tákže, můj hlas dostávají Jednorožci a to z jednoduchého důvodu - Maxarela jsem si zamilovala od první chvíle, kdy se v knize objevil. No vlastně, já si většinu z postav, které se v knize objevily, zamilovala. Dobře, říkám na rovinu, že Aranis ani královská dcerunka a manželka (teď už si vážně nevzpomenu na jejich jména :D) mi k srdci nepřirostly, ale to je asi tak všechno. Zkráceně řečeno, postavy měly šťávu, působily aspoň jakž takž reálně a já si k nim dokázala najít cestu. U Křišťálů mi tohle neuvěřitelně chybělo. Možná tím urazím některé skalní fanynky, ale mě vlastně celá ta tetralogie přijde nemastná neslaná. Je to čistě jen můj názor, ale je to tak. Možná to bude těmi neprosto nesympatickými postavami (zastřelte někdo Neilin!), nebo já nevím čím. Třeba takovou dost okoukanou zápletkou dobro vs. zlo. Proti té jako takové nic nemám, mnoho z mých oblíbeným knih (třeba série Eon od Goodmanové nebo Percy Jackson od Riordana) je stavěno také na ní, ale mají v sobě něco, co vás donutí je číst až do konce se zatajeným dechem - další věc, která mi u Křišťálů chyběla. Občas jsem se do jejich čtení skoro musela nutit, což není spisovatelce moc ke cti. K Synovi pekel se nemůžu vyjadřovat, jelikož jsem ho nečetla a - přiznávám rovnou a bez mučení - ani mě neláká.

35 Marille | Web | 22. července 2013 v 17:49

[29]: Nemůžu si odpustit nenapsat: Já se o něco jako knihu snažím, takže vím, jak těžké někdy je dát dohromady smysluplnou větu :D Ale to přeci nemůže být pro nikoho omluva. Já klidně přiznám, že moje psaní je naprosto otřesné - neschovávám se za to, že psaní je těžké, že když to nejde někomu jinému, mě to jít taky nemusí; neměl by to dělat nikdo. Tím nechci říct, že Míša to tak dělá - to spíš naznačuje spousta komentujících.

36 Inka | E-mail | Web | 23. července 2013 v 13:30

[23]: já taky nesouhlasím výslovně a doslovně se vším, ale myslím si, že v některých věcech má prostě pravdu...

Jak tak čtu ty komentáře, nemůžu nad tím stále víc nepřemýšlet. Jako první knihu jsem četla Zradu temného elfa a tenkrát mě to úplně fascinovalo, že jsem si dokoupila a přečetla i celé Poselství jednorožců - což v té době byla fuška vůbec to sehnat. Po tomto zážitku jsem byla úplně u vytržení a napjatě čekala na další díly Křišťálů. Bohužel přišlo zklamání, když mi došlo, že obě knihy mají de facto stejnou pointu. Skupinka hrdinů putuje hledat něco (jednorožce či křišťály), s čímž musí křehká dívka porazit zlo. Taky se mi zdálo, že některé postavy z knih mají stejný či podobný charakter. "Že by jí takhle brzy docházely nápady?" řekla jsem si a čekala, s čím autorka přijde příště. Syn pekel? No budiž... jak jsem řekla, nečetla jsem ho - jen první kapitolu v knihkupectví - a ani mě to nijak neláká. Navíc když jsem mezitím stačila přečíst pár dalších fantasy a zjistila, že dost zásadních myšlenek v nich se shoduje s nápady v knihách Míši Burdové. Až se kniha objeví v městské knihovně, možná si ji přečtu, abych ji mohla porovnat s Jednorožci a Křišťály. Jsem moc náročná? Možná... Pokud se tu bavíme o originalitě, můj názor zní: nic moc. Chápu, že v dnešním světě je těžké být originální, ale mohlo to být lepší...
Ale je to jen můj názor. Nemusíte s ním souhlasit. Možná jsem jen přečetla až moc knih, ale za tímhle si stojím!

37 Elin | E-mail | 23. července 2013 v 13:40

[35]: Tak to je nás víc se stejným "problémem"... :D

38 Míša | 23. července 2013 v 17:07

Děkuju všem za názory :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.