Chladné ostří

8. října 2013 v 9:45 | Míša B. |  Fragment - knihy
Krátné hodnocení thrilleru Chladné ostří.
CHLADNÉ OSTŘÍ
Franziska Gehm

Anotace
Existuje pouze den. Uplynulá noc není a nikdy nebyla...

Na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera je nalezena pobodaná dívka. Nikdo netuší, kdo mohl šestnáctileté Floře tak ublížit. Policie objeví spoustu stop, přesto se jí nedaří pachatele dopadnout. Opravdu si Flora z noci, kdy byla napadena, nic nepamatuje? Nebo snad mlčí úmyslně?Kniha Chladné ostří vás okamžitě vtáhne do děje. Začátek je popisován z pohledu dívky, kterou - jak se zdá - někdo pobodal a nechal ležet na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera. Dívka přežije. Hlavním hrdinou je tu svérázný policista Sälzer a jeho parťák. Občas vidíme příběh i z pohledu pobodané Flory, která se snaží dostat z traumatu. Na první pohled je ale jasné, že dívka něco tají a čtenář se urputně snaží zjistit, co.

Příběh je tajuplný, napínavý, má spád a úžasně vykreslené postavy. Každý hrdina je jiný a především - jeho chování a celkový charakter je tak uvěřitelný, až máte pocit, jako by to byl soused od vedle. Sem tam se objeví záznamy z výslechů svědků, které příběh ještě oživí.

Jak příběh plyne, začínáte z hrůzného činu podezřívat úplně všechny, hlavně Flořiny nejbližší. Především ale chcete vědět, jaké to má Flora tajemství. Tušíte totiž, že bude velké.

A to opravdu je. Konec je překvapující a fascinující. Všechno do sebe perfektně zapadá. Chladné ostří je první thriller, který jsem četla, a byla jsem nadšená. Vřele doporučuji.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ewril | Web | 8. října 2013 v 14:06

Tak podle tvé recenze zní příběh opravdu zajímavě, no uvidím možná později si přečtu;)

Jinak zajímá mě jaké budou tvé další oficiální stránky, a také se těším na více aktualit na nelien.blog.cz:-))

2 Marthas | 9. října 2013 v 21:49

Možná, že to není k tématu, ale mě se tento blog docela dost líbil, ta grafika a tak, pro Neilin stránky nehoruji, i když komentáře ke knihám jsi podle mne mohla uveřejňovat i tady, ale je to tvoje rozhodnutí, že jo!!

Marthas

3 Elizabeth | Web | 12. října 2013 v 22:43

Zní to zajímavě. Jestli to bude v knihovně tak si to přečtu

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.