Diskuze

Nejlepší 1. díl?

15. července 2013 v 17:15 | Míša B.
Znovu potřebuji vaši pomoc. Prosím vás o hlasy v anketě. Jedná se o to, abyste si zkusili představit všechny 1. díly mých knížek. Představte si, že byste nečetli zbytek, pouze 1. díl od každé série - 1. díl od Jednorožců, 1. díl od Křišťálů a 1. díl od Syna pekel. Který by vás nejvíc zaujal, který se vám nejvíc líbí?

Podívejte se na anotaci, na obálku... který příběh vypadá na první pohled nejpoutavěji, nejzajímavěji, najoriginálněji?

Prosím hlasujte a klidně i diskutujte ;-)


Vy a e-knihy

12. května 2013 v 18:40 | Míša B.
Sláva e-knih (e-book) začíná stoupat především v zahraničí. U nás ještě stále vyhrávají na plné čáře tištěné knihy, a já doufám, že to tak i zůstane. Přesto nejsem odpůrcem elektronických knih. Myslím, že mohou přilákat lidi, kteří většinu času tráví na počítači a internetu, a tím pádem pomohou k zrození nových čtenářů.


E-knihy jsou výhodnější i pro autory, kteří se chystají vydat si svou knihu sami. Výroba je daleko levnější a honoráře vyšší. Nevýhoda jak pro autory, tak pro čtenáře, je ta, že nemůžete svou knihu držet v ruce, hladit její stránky, cítit její vůni, listovat jí...

A přece si myslím, že si e-knihy zaslouží šanci. Mě lákají hlavně jako autora, protože jde o něco nového, co bych ráda prozkoumala. Řekněte, koupili jste si mé knížky v podobě e-booku? Máte doma tištěnou i elektronickou verzi, nebo dáváte přednost jenom jedné z nich?

A jak jste na tom s názorem na e-knihy vy? A co kdyby vyšla zajímavá kniha POUZE v elektronické podobě. Koupili byste si ji i přesto, že e-knihám zrovna neholdujete?

Vlkodlaci nebo upíři?

27. listopadu 2012 v 20:47 | Míša B.
Skoro jsem na rubriku diskuze zapomněla :) Dnes přicházím s novým tématem, o kterém můžeme vzájemně debatovat. Myslím, že je to jasné - Vlkodlaci nebo upíři? Koho byste si vybrali, kdo je vám sympatičtější nebo proč je nemusíte?

Vlastně je to zvláštní. Přitahují nás oba druhy. Já si pod upírem představým tajemnou, smyslnou a nebezpečnou bytost, muže, který se toulá po nocích a prostě nemůže nebýt sexy. Pod vlkodlakem vidím sílu, tvrdost a zuřivost, nezkrotnou povahu, divokého muže s vášnivým pohledem. Teď si vybrat :D

Ve skutečnosti, když se nad tím zamyslíme, měli by nám oba druhy nahánět strach. Což taky nahánějí, ale přitažlivost vítězí. Přitom odjakživa jsou upíři vnímáni jako krvelačné stvůry, mrtví, kteří vstali z hrobu. Rozhodně na nich nebylo nic
atraktivního. Vlkodlaci byli pro změnu šílené bestie, odporní netvoři, ve které se člověk proměnil, aniž by si to uvědomil.

Takže proč se z nich dnes stali tak oblíbené symboly tajuplnosti a krásy?
Můžeme o tom diskutovat ;-)

Co říkáte na poezii??

6. března 2012 v 21:00 | Míša B.
Nová otázka do diskuze :) Napadl mě totiž takový nápad, který mám v hlavě už delší dobu, ale zatím nebyla odvaha a ani čas ho zrealizovat... Teď se k němu ale vracím. Mám ráda poezii a ještě radši ji skládám. Jak jste na tom s básněmi vy? Už vím, že mnozí z vás jsou nadanými básníky :) Ale co vy ostatní?

Proto se vás ptám... Koupili byste si mou knížku básniček? Má představa je malá knížečka zhruba o 30 stránkách, básně spíše temnějšího nebo fantastického rázu, jsem spíše depresivní básnířka :D Mám pocit, že v takových básních je více citu, hloubky a více podmětů k zamyšlení. Ale u těch veselých se zase člověk více usměje :)

Tak co říkáte?

Anketa: Koupě knih - důležité!

16. února 2012 v 22:59 | Míša B.
Moc vás prosím o hlasování! Protože mám v hlavě jeden takový plán/nápad, je pro mě moc důležitá odpověď v této anketě. Tak prosím hlasujte: Jak nejraději nakupujete knížky?? :)

Anketa: Váš oblíbený pár z KM?

6. září 2011 v 17:58 | Míša B.
Rozhodla jsem se udělat menší anketu=diskuzi na téma: váš nejoblíbenější pár z KM. Myslím, že tuším, kdo to asi vyhraje, ale přesto jsem zvědavá :) Tak můj je například... asi Sorgan a Terien. Klidně na dané téma můžete diskutovat v komentářích, třeba napsat, koho naopak nemusíte a nebo kdo by měl být podle vás s kým. Některé páry jsou jen potencionální, viz Ellnesa a R´Tiles.

Šťastný konec x smutný konec

7. prosince 2010 v 21:10 | Míša B.
Po delší době přicházím s novým námětem k diskuzi - Šťastný konec x smutný konec... který je vám bližší?

O kterých fantasy postavách v knihách čtete nejraději?

20. srpna 2010 v 12:42 | Míša B.
Ahoj moji milí :)

Rozhodla jsem se založit novou rubriku a věřím a doufám, že se vám bude líbit a všichne se naplno zapojíte! Půjde o různé diskuze založené na anketách, které budu postupně zveřejňovat. Můžeme tak společně bavit o věcech týkajících se nejen mých knížek, ale především světa fantazie či jiných věcích souvisejících s literárním světem.

Vaše tipy a nápady jsou vítány!

Jako první téma - otázka - mě napadlo: O kterých fantasy postavách v knihách čtete nejraději?

Piště své názory a hlasujte! :)


PS: Vydání Křišťálů moci se blíží! Napište také svůj tip, o čem bych měla napsat nový článek týkající se právě Křišťálů moci? Co by vás zajímalo, o čem byste si ohledně knížky chtěli přečíst? Chystám opět nové obrázky... co jiného byste chtěli vidět?
 
 

Reklama
Partneři:
Pravidla:
Majitelka stránek si vyhrazuje právo mazat nebo upravovat nevyhovující
komentáře a vzkazy, obsahují-li vulgární či urážlivá slova. . .. .
Pište česky, užívejte háčky i čárky a interpunkční znaménka.
Na veškerý obsah na těchto stránkách se vztahují autorská práva. Je zakázáno kopírovat a jinak šířit informace z těchto stránek bez písemného souhlasu autora tohoto blogu. Můžete ze stránek citovat, avšak pouze s uvedením tohoto blogu jako zdroje a s přímým odkazem.